Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Warsaw Spire oficjalnie otwarty. To jeden z najwyższych budynków w Europie

Warszawa

TVN24Widok z Warsaw Spire

Wieżowiec Warsaw Spire choć jest nieco dalej od ścisłego centrum Warszawy, ma być w centrum uwagi. Belgijski deweloper świętuje otwarcie drapacza chmur w Warszawie. W sobotę na wysokości 160 metrów rozbłyśnie napis "KOCHAM WARSZAWĘ".

- Budynek ma 46 pięter, wliczając piętra techniczne, 49. Cała wieża ma 220 metrów - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco CEE. Od teraz to już oficjalnie najwyższy budynek biurowy w Polsce i jeden z najwyższych w Europie

Budowa kompleksu trwała trzy lata

Budowa kompleksu trwała nieprzerwanie trzy lata. Wieża króluje nad dwoma 55 -cio metrowymi biurowcami. To ma być największy kompleks biurowy stolicy. W nowym wieżowcu warszawskiego Manhattanu wkrótce pracować będzie 8 tysięcy osób.

Pałac Kultury i Nauki wciąż najwyższy

Drapaczy chmur w Warszawie będzie coraz więcej. Choć spektakularnego bicia rekordów wysokości miasto nie planuje.

Wciąż najwyższym budynkiem w Polsce jest Pałac Kultury i Nauki. Jego wysokość całkowita, czyli z iglicą, to 237 metrów. Miasto zgodziło się, żeby sąsiadujące wieże były podobnej wysokości.

Otworzą Plac Europejski

W sobotę na Warsaw Spire po rocznej pojawi się znany już warszawiakom napis "KOCHAM WARSZAWĘ".

"Iluminacja powstała po to, by ożywić przestrzeń kolorem i światłem, została bardzo ciepło przyjęta i zyskała tysiące fanów. Dlatego zgodnie z obietnicą przywracamy je w nowej odsłonie na plac Europejski" – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco CEE.

Tego samego dnia, z okazji Dnia Muzeów dla wszystkich mieszkańców zostanie otwarty Plac Europejski, czyli przestrzeń przed wieżowcem. Zaprojektowali ją znani architekci krajobrazu, warszawiacy spędzą czas wśród drzew i fontann.

kz