Warsaw Challenge przenosi się do centrum. Gwiazdami Kaliber 44 i Peja

Warszawa

Hippolyte Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)Pokazy breakdance to jedna z głównych atrakcji festiwalu

10 lat po pierwszej edycji Warsaw Challenge przenosi się z Woli do centrum. Wyjątkowy festiwal, który przyciąga tysiące fanów breakdance i rapu odbędzie się w maju na placu Defilad. Wystąpią m.in. Kaliber 44, Włodi i Peja.

Warsaw Challenge to impreza z 10-letnią tradycją. W ciągu dekady miała swoje problemy - w 2012 roku ratusz odebrał dofinansowanie i przeznaczył pieniądze na strefę kibica Euro 2012. Warsaw Challenge odrodził się po dwóch latach i odbył, jak wcześniej, w Parku Sowińskiego. Teraz festiwal przenosi się przed Pałac Kultury i Nauki.

Nagroda 15 tysięcy złotych

Podczas finałowej imprezy swoje umiejętności zaprezentują 24 drużyny z różnych stron świata - USA, Chin, Ukrainy, Rosji, Francji, Maroka oraz Polski. 16 składów wybranych zostanie przez jury, a 8 ekip zakwalifikowało się w otwartych eliminacjach. Wszyscy tancerze powalczą o główną nagrodę miasta stołecznego Warszawy – 15 tysięcy złotych.

Oczywiście nie może zabraknąć rapu na żywo. Przed publicznością wystąpią: jedna z największych legend polskiego hip-hopu – Kaliber 44 czy też pionierzy rodzimego rapu, tacy jak Włodi czy Rychu Peja Solufka. Będą także reprezentanci warszawskiej sceny w postaci JWP/BC oraz przedstawiciela młodego pokolenia - PRO8L3M.

Będą gwiazdy zagraniczne

Jak zapowiadają organizatorzy, zagraniczni artyści zostaną ujawnieni 27 kwietnia – wtedy też poznamy pełen line-up Warsaw Challenge 2015.

Warsaw Challenge 20159-10 maja, plac Defiladwstęp wolny

b