Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

"Warsa i Sawę" wyświetlą w czwartek. Dodatkowy pokaz w parku fontann

TVN Warszawa

Nowy pokaz fontann na podzmaczuTVN24
wideo 2/3

Laserowe widowisko w Multimedialnym Parku Fontann będzie można zobaczyć także w czwartek, 15 sierpnia. Urzędnicy podjęli decyzję o dodatkowym pokazie w nadchodzący długi weekend.

Pokaz zatytułowany "Wars i Sawa" rozpocznie się w czwartek o godzinie 21. Wstęp jest wolny.

Multimedialne show to opowieść o tym, jak powstała stolica. Do spektaklu przygotowana została nowoczesna wizualizacja, wyświetlana laserami na kurtynie wodnej, a także choreografia fontann ze specjalnie na tę okazję skomponowaną muzyką.

Premiera odbyła się 1 maja. Towarzyszyły jej obchody 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Warszawskie legendy

Pokazy co roku przyciągają tłumy na skarpę przy Nowym Mieście. Inspiracją od kilku lat są warszawskie legendy. W ubiegłym roku widzowie mogli podziwiać historię o Księciu Niedźwiedziu. W poprzednich latach bohaterami pokazów byli Bazyliszek i warszawskie syreny.

Z roku na rok w Multimedialnym Parku Fontann pojawia się coraz więcej osób. W 2018 roku miasto zanotowało rekordową liczbę widzów. Przez podzamcze przewinęło się ponad milion ludzi.

Spektakl wyświetlany jest co piątek i sobotę przez pięć miesięcy w roku. W maju, czerwcu i lipcu o 21.30. W sierpniu rozpoczyna się o 21, a we wrześniu o 20.30. Ostatni pokaz w tym roku zaplanowano na 28 września.

kk/pm