"Wars" i "Zefir" wracają na Wisłę. "Z rzeki są niepowtarzalne widoki"

Warszawa

UMKapitan zaprasza na rejsy

1 maja po raz szósty ruszają Warszawskie Linie Turystyczne. Do sierpnia turystów w podróż po Wiśle zabiorą "Wars" i "Zefir". Na drugą stronę rzeki będzie można przepłynąć jednym z czterech promów.

Na rejsy zaprasza kapitan Wojciech Falkowski, który po Wiśle pływa już 40 lat. - Z rzeki są niepowtarzalne widoki na prawą i lewą stronę Wisły- zachęca.

Na trasie tramwaju wodnego - "Wars" znajdują się dwa przystanki. Jeden zlokalizowany na Cyplu Czerniakowskim drugi przy moście Poniatowskiego.

Statek będzie wypływał z Cypla Czerniakowskiego (przystanek znajduje się nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego) i zabierał na pokład 150 pasażerów.

Rejs tramwajem trwa półtorej godzinny. Od 1 maja do 30 czerwca będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 maja i 20 czerwca), a od 1 lipca do 31 sierpnia – także w piątki.

Bilety będą dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w biurze Żeglugi Stołecznej (ul. Świętokrzyska 36, lokal 1), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00.

Bilet normalny kosztować będzie 18 zł.

Promem na drugi brzeg

Po Wiśle pływać będą także promy, którymi turyści bezpłatnie będą mogli dostać się z jednego brzegu rzeki na drugi.

Promy "Pliszka", "Słonka" i "Turkawka" będą zabierały na pokład 12 osób oraz 12 rowerów, a "Wilga" – 40 osób i 40 rowerów.

Cztery przeprawy promowe połączą: Cyplem Czerniakowski- Saską Kępą; most Poniatowskiego Stadion Narodowy; Podzamcze-Fontanny (na wysokości ul. Sanguszki) – ZOO; Łomianki– Nowodwory.

Do Serocka Zefirem

Chętnych na dłuższą podróż "Zefir" zabierze w całodniową wycieczkę przez Kanał Żerański do Serocka.

Statek będzie wypływał o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski (nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego), pokona śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przypłynie do molo w Serocku.

Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek będzie wypływał w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 zacumuje na Cyplu Czerniakowskim.

"Zefir" będzie zabierał na pokład 110 pasażerów. Na statku będzie grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Od 1 maja do 30 czerwca "Zefir" będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowe rejsy będą 2 maja i 20 czerwca). A od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki.

Osoby zainteresowane rezerwacją biletów powinny zgłosić się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-20.00) gdzie otrzymają kwit rezerwacyjny.

W odróżnieniu od lat ubiegłych rezerwacji będzie można dokonać nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem. Po rezerwacji należy za bilet zapłacić gotówką (w miarę możliwości należy mieć odliczoną kwotę) przed rejsem.

Rejs kosztuje 36 złotych (bilet normalny).

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, istnieje też możliwość zakupu tańszych biletów rodzinnych dla rodzin liczących od 3 do 5 osób.

Wszystkie rejsy po Wiśle zakończą się ostatniego dnia sierpnia.

su/ran