Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wandale zniszczyli tablicę obok muralu Bowiego

Warszawa


Zniszczona tablica przed muralem Bowiego
Miasto Jest Nasze - Żoliborz

Tablica informacyjna o muralu Bowiego na elewacji domu przy ul. Marii Kazimiery 1 na Żoliborzu wisiała od miesiąca. Ostatnio została zniszczona. - Wygląda to niestety na celowy akt wandalizmu - mówi Łukasz Prokop, wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.

Łukasz Prokop dodał, że nagranie z monitoringu Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Żoliborz przekazane zostało policji. - Tablicę odtworzymy, jeszcze zastanawiamy się w jakiej formie - informował. - Szacunkowy koszt to kilkaset złotych. Wygląda to niestety na celowy akt wandalizmu. Nie przejmujemy się tym zanadto i robimy swoje - dodaje.

Malowidło odsłonięto 21 kwietnia, dokładnie 40 lat od dnia przyjazdu Davida Bowiego do Warszawy, na ścianie domu przy przy ul. Marii Kazimiery 1. Praca przedstawia podobiznę artysty z wrysowanym w motyw pioruna Pałacem Kultury i Nauki.

Mural powstawał przez 4 dni. Zajmuje ok. 70 mkw powierzchni. Jego koszt to ponad 30 tys. zł.

Tak miesiąc temu relacjonowaliśmy odsłonięcie muralu:

skw/sk