Walentynki: Młodzież Wszechpolska promuje patriotyzm

Warszawa

fot. PAP/Tomasz Gzell

Młodzież Wszechpolska zorganizowała we wtorek kampanię społeczną promującą patriotyzm pt. "Kocham Polskę". W dzień świętego Walentego działacze MW rozdawali w centrum stolicy plakaty z tym hasłem. Na plakacie, na tle serc w różnych kolorach, widnieje orzeł w koronie, pod nim napis "Kocham Polskę". Wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Witold Tumanowicz powiedział PAP, że akcja "Kocham Polskę" ma ogólnopolski charakter - przeprowadzana jest w około 40 miastach, m.in. Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu. Tumanowicz podkreślił, że kampania ma za zadanie promować wartości patriotyczne dzięki zaskakującym formom."Warto kochać Polskę"

- Walentynki to komercyjne święto. Dziś chcemy, w natłoku wszystkich tych komercyjnych informacji, pokazać, że są wartośści takie jak ojczyzna, że warto kochać Polskę. Przekonujemy przy tym, że na rzecz ojczyzny należy działać codziennie, wytężoną pracą - zaznaczył wiceprezes MW. Wyjaśnił, że umieszczone na plakacie serce w kolorze niebieskim ma symbolizować twardą, męską miłość do ojczyzny. Różowe i czerwone serca mają oznaczać delikatniejszą miłość - kobiecą - dodał.

Chcą promować postawy patriotyczneTumanowicz powiedział, że akcje promujące patriotyzm MW organizuje także w święto Narodowe 3 Maja oraz Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada. - Wówczas promujemy wywieszanie narodowych flag - zaznaczył. Dodał, że MW organizuje też konkurs, który ma promować postawy patriotyczne - jego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja.

PAP/par