Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Walczyło 6 tysięcy biegaczy. Pierwszy dobiegł Kenijczyk

Najnowsze


Kenijczyk John Tanui został zwycięzcą BMW Półmaratonu Praskiego w Warszawie. W gronie kobiet triumfowała Iwona Lewandowska. Na trasę długości 21 km 97 m wystartowało sprzed Stadionu Narodowego ponad 6 tysięcy zawodników z 20 krajów.

Tanui uzyskał czas 1:03.51, a Lewandowska - 1:13.10. Wśród osób niepełnosprawnych najszybciej trasę prowadzącą m.in. Wałem Miedzeszyńskim, w 37.29, pokonał na wózku Tomasz Walisiewicz (GTM DSS Team Konstancin-Jeziorna), który obie nogi stracił w wieku 18 lat w wypadku tramwajowym w Toruniu.

Jedną z imprez towarzyszących był bieg dla dzieci na dystansie 500 m. Wzięło w nim udział pół tysiąca dziewcząt i chłopców w wieku od 3 do 10 lat. W roli "zająca" wystąpił były rekordzista Europy na 100 m Marian Woronin, którego czas 10,00, uzyskany 30 lat temu, jest do dziś rekordem Polski.

Tylko po prawej stronie

BMW Półmaraton Praski to pierwsza masowa impreza biegowa zorganizowana w całości po prawej stronie Wisły. Trasę pokonali m.in. mistrz olimpijski i świata w wioślarstwie Adam Korol z Gdańska oraz były reprezentant kraju w piłce nożnej, a obecnie dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow.

Trasa biegu prowadził ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, Wał Miedzeszyński (zachodnie jezdnie) do ul. Skalnicowej i dalej Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie (jezdnie wschodnie), ul. Sokola.

W związku z imprezą do godz. 13.30 były utrudnienia w ruchu tramwajów, a autobusy jeździły objazdami.

Trasa półmaratonutargeo.pl, tvnwarszawa.pl

PAP/b