Walczył o fotel prezydenta, nie został nawet radnym

Warszawa

Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.plSebastian Wierzbicki

Sebastian Wierzbicki nie dostał się do Rady Warszawy. "Jestem przekonany, że czas lewicy w Warszawie i nie tylko jeszcze nadejdzie" – skomentował swoją porażkę szef warszawskiego SLD

Mieszkańcy Warszawy w sumie na listy SLD oddali 50 tysięcy głosów. Partia zdobyła dwa mandaty. Radnymi zostali Paulina Piechna-Więckiewicz i Waldemar Marszałek.

Wierzbicki uzyskał zaledwie 2803 głosy, a to za mało, by zdobyć mandat. Na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych napisał: "Serdecznie dziękuję za każdy głos oddany na mnie i na kandydatów na radnych SLD Lewica Razem. Choć w mniejszym składzie, ale nadal będziemy reprezentować Państwa na forum warszawskiego samorządu. Gratuluję wszystkim, którzy zdobyli mandaty. Jestem przekonany, że czas lewicy w Warszawie i - nie tylko - jeszcze nadejdzie".

Wierzbicki startował również w wyborach na prezydenta Warszawy i zdobył 4,14 procent głosów.

Wybory w województwie

W wyborach samorządowych na Mazowszu wybrani zostali radni sejmiku (51 osób) oraz członkowie 37 rad powiatów i pięciu rad miasta na prawach powiatu (Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce i Warszawa). Nowi radni zasiądą w radach gmin w każdym z powiatów oraz w radach 18 warszawskich dzielnic.

Z kolei w wyborach prezydenckich w Warszawie będzie II tura. Hanna Gronkiewicz-Waltz i Jacek Sasin spotkają się na debacie przed drugą turą wyborów prezydenckich w sobotę. Początek transmisji na antenie TVN24 już o godzinie 17.30.

bf/ran