Walczą z nielegalnymi budami. "Sukcesywnie je usuwamy"

Warszawa

ZDMZDM walczy z nielegalnymi budkami

Zarząd Dróg Miejskich walczy z nielegalnymi budkami i chwiali się efektami na jednym z portali społecznościowych. - Chcemy je sukcesywnie usuwać ze względu na estetykę przestrzeni publicznej - zapewniają drogowcy.

W poniedziałek usunięto nielegalną budkę przy skrzyżowaniu Koszykowej i al. Niepodległości. - Budka stała tam bez naszej zgody, po kontroli i przeprowadzeniu postępowania udało nam się doprowadzić do jej rozbiórki - informuje ZDM.

Drogowcy zapewniają, że prowadzone jest postępowanie w sprawie usunięcia drugiej budki przy tym skrzyżowaniu, która również została ustawiona bez umowy.

Usuną stare budki

Procedura ta wymaga jednak czasu. - Pracownicy z wydziału kontroli pasa drogowego codziennie kontrolują ulice w naszym zarządzie i weryfikują, czy dane obiekty są postawione legalnie. Jeśli tak nie jest, najpierw staramy się ustalić właściciela danego obiektu, żeby nakazać mu niezwłoczne jego usunięcie. Kiedy to się nie stanie, wszczynamy postępowanie administracyjne - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Musimy także uzbierać odpowiednie dowody na to, że dana budka stoi w tym miejscu nielegalnie - dodaje.

We wtorek zniknął także kiosk przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Rysiej.

Drogowcy chcą by wszystkie obiekty handlowe, znajdujące się w pasie drogi, były legalne i wnosiły stosowną opłatę do budżetu miasta. - Chcemy też sukcesywnie usuwać budki, często pamiętające jeszcze lata 60., ze względu na estetykę przestrzeni publicznej - zapewniają.

Nielegalna buda stoi także przy ratuszu:

Budka z alkoholem zostanie rozebrana?
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

su/sk