W wypadku zginęło pięć osób. Zarzuty i areszt dla kierowcy

Warszawa

C4H11N5 / Kontakt 24 | Kontakt 24Tragiczny wypadek pod Mławą

Prokuratura w Mławie przedstawiła zarzuty i wnioskowała aresztowanie kierowcy busa, który rozbił się w tragicznym wypadku pod Mławą. W wyniku zderzenia z ciężarówką zginęło pięć osób a cztery zostały ranne.

Prokuratura ustaliła już wstępnie, jaki był przebieg wypadku: - Kierowca podjął manewr wyprzedzania bądź omijania rowerzysty. Prawdopodobnie jechał ze zbyt dużą prędkością. Bus, który ciągnął przyczepkę, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Postawiło go bokiem do pasa, którym jechała ciężarówka. W tylną połowę busa uderzyła kabina samochodu ciężarowego - relacjonuje Krzysztof Molenda z Prokuratury Rejonowej w Mławie.

I dodaje, że kierowca usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. - Skierowaliśmy do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Mężczyzna przyznał się do winy i został aresztowany - dodał.

Prokuratura zapowiada teraz, że powołani zostaną biegli. Sekcja zwłok ofiar zderzenia wykazała że przyczyną śmierci były urazy wielonarządowe typowe dla wypadku komunikacyjnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoby, które zginęły, przewożone były prawidłowo.

Pięć osób zginęło, cztery ranne

O tragedii w miejscowości Pawłowo pod Mławą pisaliśmy 27 marca na tvnwarszawa.pl. Wypadek miał miejsce rano, na drodze wojewódzkiej 544.

W busie jechało dziewięciu mężczyzn. Pięciu zginęło. Trzej, w tym kierowca, trafiło do szpitali w Ciechanowie i Mławie. Kolejnemu, lekko rannemu, udzielono pomocy na miejscu

Zmarli byli w wieku: 74, 62, 54, 53 i 41 lat.

Tragiczny wypadek w PawłowieTVN24
wideo 2/6

md/r