Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"W Wersalu ogrody są udostępniane za darmo"

Warszawa

TVN 24Fragment programu "Tak jest"

– Tu chodziło tylko o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, której nie rozumieli goście z zagranicy – bronił w programie "Tak jest" w TVN24 Hanny Gronkiewicz-Waltz jej zasępca. Jacek Wojciechowicz zapewnił, że nie było awantury pomiędzy prezydent stolicy, a strażnikiem muzeum Pałac w Wilanowie.

- Sytuacja dotyczyła gości z zagranicy, którzy nie bardzo mogli zrozumieć, dlaczego mają ponieść drugą opłatę po zwiedzaniu pałacu za zwiedzanie ogrodów. Prezydent stanęła w ich obronie będąc w takiej samej sytuacji – przekonywał Wojciechowicz.

Wiceprezydent Warszawy zwrócił uwagę, że darmowe wejście do pałacowych ogrodów jest powszechnie stosowaną praktyką na świecie. – Jak ktoś przyjeżdża z zagranicy to może być zdziwiony. W Wersalu ogrody są udostępniane za darmo – dodał.

"Osłona medialna zdjęta"

Innego zdania był Paweł Poncyliusz, były poseł PJN.

- Medialna osłona prezydent, która od lat była roztaczana została zdjęta. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że jak gdzieś prezydent będzie jechała prywatnym autem i nie wykupi opłaty za parkowanie, to też będzie za te trzy złote ciągana. Myślę, że to jest pewna przestroga nie tylko dla niej, ale i dla całej Platformy Obywatelskiej – komentował.

Kłótnia ze strażnikiem?

Przypomnijmy, 19 maja Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz ze znajomymi obejrzała wystawę poświęconą odsieczy wiedeńskiej. Muzeum Pałac w Wilanowie przygotowało komplet wejściówek.

Na zakończenie wizyty w Wilanowie, Gronkiewicz-Waltz chciała zwiedzić pałacowe ogrody. Gdy się okazało, że nie ma biletu wstępu, pracownik nie chciał jej wpuścić. Wtedy miało dojść do kłótni. Ostatecznie prezydent wpuszczono.

bf/par