W weekend węziej na Modlińskiej. Od poniedziałku na Trasie AK

Warszawa

infoulice / facebook.plZmiany na Trasie AK

Roszad na Trasie AK ciąg dalszy. W sobotę zwężona została ulica Modlińska, w niedzielę będą czasowe, kilkugodzinne utrudnienia. W poniedziałek zwężona zostanie natomiast boczna jezdnia trasy. Kierowcom pozostaje powtarzać jak mantrę "byle do października" - wtedy gotowy ma być ten odcinek ekspresówki.

Zmiany zaczęły się w sobotę o godzinie 6 rano. Drogowcy zwężyli wtedy - o prawy pas ruchu - ulicę Modlińską w kierunku Tarchomina na odcinku od Trasy Toruńskiej do ul. Elektronowej.

Utrudnienia związane są z wymianą masztów oświetlenia. Potrwają do niedzieli (1 lutego) do 22.00. Zostaną także powtórzone w kolejne dwa weekendy, tj. 7-8 lutego i 14-15 lutego.

Zmiany też na trasie

To nie koniec zmian. W niedzielę, w godz. 7.30 - 9.30 na odcinku ok. 30 m wyłączony z ruchu będzie prawy pas południowej głównej jezdni Trasy Armii Krajowej (w kierunku Marek) na węźle z Wisłostradą. W godz. 9.00- 11.00 na odcinku ok. 30 m wyłączony z ruchu będzie prawy pas południowej głównej jezdni Trasy Armii Krajowej (w kierunku Marek) za węzłem z ul. Modlińską.

Natomiast w poniedziałek (2 lutego) od ok. godz. 10.00 zwężona zostanie północna jezdnia zbiorczo -rozprowadzająca (w kierunku Bemowa) Trasy Armii Krajowej pomiędzy ul. Broniewskiego, a ul. gen. Maczka.

Wyłączony z ruchu zostanie lewy pas jezdni na dojeździe od ul. Broniewskiego do ul. gen. Maczka (do wysokości wjazdu na główną jezdnię trasy). Utrudnienia potrwają do 16 lutego (poniedziałek) do godzin wieczornych.

Ważna inwestycja

Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK.

Przebudowa Trasy AK ma potrwać do października 2015 r.

Inwestycja od ponad roku powoduje spore utrudnienia w ruchu

Zwężona Trasa AK. Ogromne korki
TVN24

su/r