Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

W weekend otworzą bulwary? Wiceprezydent: nie wykluczam

Warszawa

um.warszawa.pl/tvnwarszawa.plBulwary nad Wisłą

Jest szansa, że już w ten weekend urzędnicy otworzą wyremontowane bulwary wiślane pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Boleść. Władze miasta czekają jednak na pozwolenie na użytkowanie.

We wtorek Warszawski Serwis Prasowy podał, że bulwary mają zostać otwarte w niedzielę, 2 sierpnia.

"Czekamy na pozwolenie"

O potwierdzenie tej daty poprosiliśmy Michała Olszewskiego, wiceprezydenta stolicy.- Nie wykluczam, że to może być w ten weekend. Ale my czekamy na pozwolenie na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Powiatowego, którzy wydają je dla części wodnej i lądowej – zaznacza Olszewski.I podkreśla: - Od decyzji nadzoru zależy, czy bulwary będą mogły być otwarte.Dokładnie chodzi o odcinek pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Boleść. Tam powstał deptak, pergole, zasadzono również drzewa i kwiaty. Jest też miejsce do cumowania statków i łodzi, a także droga dla rowerów. CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH NA TYM ODCINKU.

Miały być gotowe rok temu

Inwestycja jest opóźniona o około rok. Jak już pisaliśmy, problemem w czasie prac był m.in. podwyższony stan wody, ale także upadłość wykonawcy, czyli Hydrobudowy Gdańsk. Ratusz wypowiedział umowę firmie, a inwestycje przyjął miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.Pozostały odcinek (pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a okolicami Centrum Nauki Kopernik) jest również opóźniony. Według ostatnich zapewnień urzędników ma być gotowy pod koniec przyszłego roku.ran