W Wawrze powstaną parkingi na prawie 200 miejsc

Najnowsze

urząd dzielnicy WawerBudowa parkingu

Dwa parkingi, które pomieszczą łącznie 180 samochodów powstaną do końca roku w Wawrze. Jeden przy stacji kolejowej w Falenicy, drugi przy PKP Miedzeszyn.

Do dobra wiadomość dla kierowców, szczególnie tych... którzy korzystają regularnie z komunikacji miejskiej. Zostawiając auto przy stacji można sprawnie przesiąść się do pociągu SKM lub KM i kontynuować podróż do centrum.

Parking w Miedzeszynie może być rozwiązaniem także dla klientów centrum handlowego, wokół którego miejsc postojowych jest niewiele. Dzielnica ma nadzieję, że skończy się zostawianie pojazdów w pobliskich, wąskich uliczkach, co jest zmorą mieszkańców.

- Należy jednak pamiętać, że to będą tymczasowe parkingi. Teren należy do kolei, jeśli oni będą mieli inne plany na jego zagospodarowanie to miejsca postojowe znikną - zastrzega Konrad Rajca, rzecznik prasowy dzielnicy Wawer. Kolejarze planują budowę trzeciego toru na całej linii otwockiej w najbliższych latach, co zapewne zmniejszy obszar, na którym można urządzać parkingi.

Obecnie w Wawrze kierowcy mają do dyspozycji miejsca znajdujące się przy czterech innych stacjach: Wawer, Anin, Międzylesie i Radość.

Zobacz też: "Tunel w Międzylesiu otwarty"

Tunel otwartyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

md/b

Źródło zdjęcia głównego: urząd dzielnicy Wawer