W Warszawie trwa referendum. Bez incydentów

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plReferendum w Warszawie

O godz. 7.00 w Warszawie rozpoczęło się referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21.00. Do tego momentu obowiązuje też cisza referendalna.

Referendum przebiega bez żadnych incydentów. Pracy komisji nie zakłóciła poranna awaria prądu na Bródnie.

- Zarówno w sobotę jak i w niedzielę do południa stołeczna policja nie otrzymała żadnych informacji dotyczących jakichkolwiek incydentów, które mogłyby mieć związek z referendum odbywającym się w Warszawie - powiedział PAP Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Żadnych zgłoszeń nie ma też delegatura Krajowego Biura Wyborczego.

Głosowanie do 21

Każda osoba, która chce wziąć udział w głosowaniu, musi zabrać ze sobą dowód tożsamości.

Na kartach do głosowania znajduje się jedno pytanie: Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Beaty Gronkiewicz-Waltz Prezydenta m.st. Warszawy przed upływem kadencji?

Głosowanie w Warszawie odbywa się w 863 okręgach. 810 to obwody stałe, 53 obwody odrębne. Składa się na nie 29 komisji znajdujących się w szpitalach, 18 w domach pomocy społecznej i 6 w zakładach karnych i aresztach.

Lista obwodowych komisji wyborczych w poszczególnych dzielnicach znajduje się na stronie urzędu miasta.

W czasie głosowania trwa cisza referendalna. Potrwa do niedzieli, do zamknięcia wszystkich lokali, w których będą głosować mieszkańcy stolicy.

Program specjalny

Po zakończeniu głosowania poznamy sondażowe wyniki z badania exit pool, przeprowadzonego przez TNS Polska dla w TVN24 i TVP Info. Będą one prezentowane na antenie TVN24 oraz na portalach tvn24.pl i tvnwarszawa.pl.

O godz. 20.30 na antenie TVN24 rozpocznie się program specjalny "Warszawa 13" poświęcony referendum.

PAP/su/b