Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

W Ursusie powstanie plac zabaw dla dorosłych. "Będzie jak w Kingsajzie"

Najnowsze

Urząd Dzielnicy UrsusPlac zabaw dla dorosłych

"Czy zabawa dorosłych polega wyłącznie na uprawianiu poważnych sportów" - zastanawiają się mieszkańcy Ursusa i proponują wybudowanie placu zabaw właśnie dla dorosłych. Będą w nim gigantyczne krzesła, stoły, komody, naczynia, szuflady i sztućce.

To zwycięski pomysł ubiegłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Plac zabaw dla dorosłych powstanie przy ul. Rakuszanki.

"Dorośli potrzebują zabawy"

Autorzy projektu, aby zdobyć poparcie mieszkańców, powoływali się na źródła naukowe. Ich zdaniem dorośli, podobnie jak dzieci, potrzebują swobodnej i twórczej zabawy.

"To nie musi kończyć się wraz z dzieciństwem! Nie dajmy sobie wmówić, że nie wypada nam już machać nogami, skakać, głośno śpiewać, rysować po chodniku czy siedzieć na drzewie. Nie przejmujmy się tym, że niektórzy odbiorą to jako zachowanie co najmniej dziwne. Czy nie mamy już w sobie potrzeby wyrażania radości inaczej niż tylko przez uśmiech" - pytali.

Inspirowali się książkami

Projektodawcy chcieliby, aby dorośli podczas zabawy choć na chwile przenieśli się do czasów dzieciństwa. Wtedy wszystko co nas otaczało wydawało się... za duże.

"Z inspiracji zaczerpniętej ze świata książek o przygodach Guliwera, czy filmu "Kingsajz" powstanie w Ursusie bajkowy świat, w którym będą znajdowały się przedmioty codziennego użytku powiększone do bardzo dużych rozmiarów" - opisują.

Dzielnica przedstawiła wstępną koncepcję wizualizacji zabawek. Na placu zobaczymy gigantyczne krzesła, stoły, komody, naczynia, szuflady, sztućce, pudełka zapałki, wagi, paleniska. Będą zjeżdżalnie, uchwyty na łańcuchach, ścianki wspinaczkowe, huśtawki, hamaki, siatki linowe czy piaskownica.

Powstanie na przełomie sierpnia i września

- Chcielibyśmy, aby projekt został zrealizowany na przełomie sierpnia i września - informuje Agnieszka Wall, rzeczniczka urzędu dzielnicy Ursus. Jak dodaje, projekt został optymistycznie przyjęty przez mieszkańców.

Po 25 maja w przetargu zostanie wybrany wykonawca placu, który rozpocznie budowę.

Place zabaw dla dorosłych z powodzeniem funkcjonują na , m.in. we Francji, USA i Kanadzie. Przyjmują tam różne formy, m.in. siłowni na powietrzu, labiryntów czy domków na drzewach.

kz//ec