W trakcie szkolenia policjantów miało dojść do bójki, jeden z nich ma złamaną rękę

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockPolicja (zdjęcie ilustracyjne)

Szkolenie dla policjantów oddziału prewencji zorganizowano na stadionie Polonii. Jak poinformowało radio RMF FM, w jego trakcie pomiędzy funkcjonariuszami wywiązała się bójka. W efekcie jeden z nich ma złamaną rękę. Rzecznik stołecznych policjantów zapewnił, że do urazu doszło podczas ćwiczeń.

Jak ustalił dziennikarz radia, podczas ćwiczeń na stadionie Polonii policjanci z oddziału prewencji zostali podzieleni na dwie grupy. Część z nich wcieliła się w rolę pozorantów. Funkcjonariusze mieli odwzorować starcia z pseudokibicami. Właśnie w trakcie tego ćwiczenia, jeden z policjantów miał poważnie poturbować koleżankę. Zareagowali na to inni funkcjonariusze, którzy - jak ustaliło RMF FM - rzucili się na mężczyznę. Do szarpaniny z udziałem kilkunastu osób miał dołączyć również dowódca drużyny. W jej efekcie ranny został atakujący funkcjonariusz, który ma złamaną rękę.

"Do urazu doszło w trakcie ćwiczeń"

O incydent zapytaliśmy rzecznika prasowego Komendy Stołecznej Policji Sylwestra Marczaka. - Do urazu doszło w trakcie ćwiczeń. To nie pierwszy uraz do jakiego dochodzi podczas ćwiczeń oddziału prewencji i na pewno nie jest ostatnim urazem. Tego typu ćwiczenia mają przede wszystkim charakter siłowy. W tym przypadku wydział kadr prowadzi wyjaśnienia. To one są dla nas istotne, a nie domysły - powiedział Marczak. Dodał, że wspomniane czynności wydziału kadr są prowadzone "w sprawie", a nie "przeciwko".

Czytaj też: Przyjechał przed komisariat, odkręcił gaz, zwabił policjantów. Prokuratura chce wyższego wyroku:

KSP: doszło do usiłowania zabójstwa policjantów

Rzecznik KSP opisuje, jak wyglądała próba zamachu na policjantów
Rzecznik KSP opisuje, jak wyglądała próba zamachu na policjantówTVN24
wideo 2/4

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości