Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

W trakcie rozbiórki runęła ściana. Dwie osoby ranne, jedna nie żyje

Najnowsze

W pustostanie zawaliła się ściana
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plW pustostanie zawaliła się ściana

Podczas prac rozbiórkowych na Pradze Północ zawaliła się ściana budynku. Trzy osoby zostały ranne. Jedna z nich zmarła kilka godzin później w szpitalu.

Do wypadku doszło w poniedziałek w pustostanie przy ulicy Łomżyńskiej 26. Służby zostały wezwane na miejsce około godziny 16.30. - W budynku toczyły się prace rozbiórkowe. Zawaliła się jedna z wewnętrznych ścian - mówił Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Pracownicy przysypani gruzami

Jak nieoficjalnie ustalił nasz reporter, pod gruzami znalazł się jeden z pracowników. Informację tę potwierdzili strażacy. - Po przybyciu pierwszego zastępu na miejsce stwierdzono, że na drugim piętrze kamienicy doszło do uszkodzenia i zawalenia się ściany. Jeden z pracowników znajdował się częściowo przysypany - relacjonował Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

I dodał, że po uwolnieniu mężczyzny spod gruzów okazało się, że jest on nieprzytomny. Strażacy podjęli reanimację, później do akcji włączyli się ratownicy medyczni.

W sumie poszkodowane zostały trzy osoby. Na dwie inne osoby również spadły elementy zawalonej ściany, jednak ich obrażenia są powierzchowne. - Wszyscy trafili do szpitala - zaznaczył Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Jedna osoba nie żyje

Wszystkie poszkodowane osoby były pracownikami prowadzącymi rozbiórkę. To obywatele Ukrainy. - Po przebadaniu 25- i 35-latek wyszli ze szpitala. Trzeci, 31-letni pracownik zmarł po kilku godzinach - przekazała we wtorek Paulina Onyszko z północnopraskiej komendy rejonowej.

Prace rozbiórkowe zostały wstrzymane. Budynek został zabezpieczony. Nie wiadomo jeszcze, co było powodem zawalenia się ściany. Z ustaleń policji wynika, że była to ściana nośna. - Będziemy prowadzili czynności w kierunku wypadku w miejscu pracy. Dziś zostaną przeprowadzone oględziny z udziałem inspektora nadzoru budowlanego - dodaje Onyszko.

kk/b

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości