W Święto Niepodległości kilkadziesiąt autobusów na objazdach

Warszawa

ZTMKomunikacja na objazdach

W dniu Święta Niepodległości marsze i bieg spowodują utrudnienia na kilkudziesięciu liniach autobusowych i tramwajowych. Najgorzej będzie w centrum.

Już od godziny 4.00 rano autobusy nie pojadą Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Al. Ujazdowskimi. Utrudnienia mają się zakończyć o godzinie 15.30. Ponadto w godzinach 13.15-15.30 linie przecinające Trakt Królewski na wyłączonym odcinku mogą mieć problemy z przejazdem. Jeżeli będą się przeciągały, trasy linii zostaną zmienione.

Kolejnych objazdów spodziewać się można w godzinach 11:00 – 13:30 w okolicach pl. Piłsudskiego. Przejeżdżające przezeń autobusy pojadą objazdami.

Bieg i marsz

W tym samym czasie sportowcy wystartują w XXV Biegu Niepodległości. Jego trasa została wytyczona: al. Jana Pawła II (start przy ul. Stawki) – al. Jana Pawła II (jezdnia wschodnia i wiadukt wschodni nad Al. Jerozolimskimi) – Chałubińskiego – al. Niepodległości – zawrotka na skrzyżowaniu al. Niepodległości/Rakowiecka – al. Niepodległości (jezdnia zachodnia) – Chałubińskiego (wiadukt zachodni nad Al. Jerozolimskimi) – al. Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – al. Jana Pawła II (meta przy ul. Stawki).

Utrudnienia zaczną się jednak wcześniej. W godz. ok. 6:00 – 15:00 zamknięta zostanie al. Jana Pawła II pomiędzy Dziką i Anielewicza, razem ze skrzyżowaniem z ulicą Stawki. W godz. ok. 08:00 – 11:00 tramwaje nie pojadą al. Jana Pawła II na odcinku od ronda Radosława do Rakowieckiej w ul. Stawki.

W czasie gdy biegacze przemierzać będą swoją trasę, autobusy i tramwaje pojada inaczej niż zwykle.

Duże utrudnienia spodziewane są również po południu i wieczorem. Od 15:00 do 20:00 planowany jest Marsz Niepodległości. Na jego trasie, czyli: rondo Dmowskiego – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Al. Ujazdowskie – pl. Na Rozdrożu, spodziewać się można dużych utrudnień. Zarząd Transportu Miejskiego podzielił zmiany na pięć etapów.

Wszystkie zmiany i trasy objazdowe sprawdzić można na stronie ZTM

Dyrektor biura bezpieczeństwa o Marszu Prezydenckim i biegu
TVN24

wp//ec