W strefie kibica tylko jeden mecz na żywo

Warszawa

W strefie kibica w sobotę wieczorem obejrzymy na żywo tylko mecz Polska-Czechy. Natomiast z meczu Rosja-Grecja obejrzymy retransmisję.

W sobotę o 20.45 zmierzą się na Stadionie Narodowym w Warszawie drużyny Grecji i Rosji. W tym samym czasie we Wrocławiu zagrają Czechy i Polska.

Dyrektor stołecznego Biura Promocji Miasta Katarzyna Ratajczyk powiedziała, że kibice będą mogli obejrzeć w strefie transmisję meczu Czechy-Polska, a następnie - bezpośrednio po nim - retransmisję spotkania Grecja-Rosja.

Jak tłumaczyła, mecze nie mogą być transmitowane jednocześnie, np. na różnych telebimach, bo byłoby to wbrew zasadom UEFA.

Przed meczami - o godz. 17.30 - w strefie będzie można wysłuchać koncertu zespołu Blenders.

"Będzie tyle kibiców, co na poprzednich transmisjach"

- W strefie kibica spodziewamy się w sobotę tylu kibiców, ilu przyszło obejrzeć poprzednie mecze polskiej reprezentacji, a nawet więcej - powiedział wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

We wtorek - w dniu meczu Polska-Rosja - przez strefę przewinęło się 150 tys. osób; podczas meczu było 85 tys. osób.

Wojciechowicz podkreślał na konferencji prasowej w PKiN, że w strefie jednocześnie może bawić się nawet 100 tys. kibiców. Przypomniał, że dostawiono dwa dodatkowe telebimy.

Wojciechowicz zaznaczył, że nad bezpieczeństwem w strefie cały czas czuwa policja i funkcjonariusze straży pożarnej. Sprzątaniem miasta zajmowało się w piątek ok. 1600 osób.

PAP/bf/b