Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

W środę temperatura odczuwalna wyniesie 0 stopni

Warszawa

TVN MeteoBędzie duża zmiana pogody

Na wtorek i środę synoptycy zapowiadają lodowaty wiatr z północy. W tych dniach temperatura odczuwalna będzie nawet o 10 st. C niższa od temperatury powietrza.

Do Polski zbliża się duże ochłodzenie - z północy dotrze do naszego kraju arktyczne powietrze. Oprócz tego będzie mocno wiać (w porywach 70-80 km/h), a to spowoduje, że temperatura odczuwalna będzie zupełnie inna od tej, którą wskażą nasze termometry.

Odczuwalna spadnie do 0 st. C

- We wtorek i w środę temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie oscylowała w okolicach 10 st. C - mówi Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo. - Jednak za sprawą silnego, porywistego wiatru z północy i dość intensywnych opadów deszczu, temperatura odczuwalna będzie oscylowała w okolicy zera - dodaje.

Odczujemy zaledwie 0 stopni
TVN Meteo

Duża różnica

Różnicę między temperaturą powietrza a temperaturą odczuwalną widać w prognozie opracowanej przez ICM UW. Niebieska linia oznaczająca właśnie temperaturę odczuwalną jest zdecydowanie poniżej linii czerwonej (temperatura powietrza). W prognozie dla Warszawy temperatura odczuwalna w środę ma wynieść niewiele powyżej 0 st.C.

Wykres temperatury (dane ICM UW)
tvnmeteo.pl

Czytaj tez na tvnmeteo.pl

zupi/tw