W środę rusza montaż sceny i największego telebimu

Warszawa

TVN24Rośnie strefa kibica

Za dwa dni na placu Defilad rozpocznie się montaż ogromnej sceny i największego w kraju telebimu. - Oba elementy będą gotowe po czterech dniach montażu – zapowiadają organizatorzy strefy kibica.

Na razie plac Defilad przypomina wielki teren budowy. W każdym miejscu widać metalowe elementy konstrukcji. Co chwilę na plac podjeżdżają ciężarówki z kolejnymi elementami do montażu. Na razie są gotowe dwie trybuny.

Przed organizatorami strefy kibica dopiero najtrudniejsze zadanie. – Za dwa dni rozpocznie się montaż ogromnej sceny i największego w Polsce telebimu o powierzchni 147 metrów kwadratowych – powiedział Sebastin Mikołajczak, organizator strefy kibica. Jak dodał montaż tych dwóch najważniejszych w strefie elementów potrwa cztery dni.

Cała strefa ma być gotowa czwartego czerwca, tak aby służby miały kilka dni na sprawdzenie terenu – pojawią się m.in. pirotechnicy. Po tym pozostanie nam już jedynie wziąć udział w koncertach organizowanych na placu Defilad.

- Strefa będzie czynna codziennie, każdy będzie miał do niej dostęp. Liczymy, że w dni meczowe będzie nawet 100 tysięcy osób. Wszystkie wydarzenia są dostepne za darmo, nie trzeba kupować żadnych biletów – podkreśla Mikołajczak.

Strefa otwarta do 1.00 w nocy

Miasto zaplanowało, że strefa zostanie otwarta wieczorem 7 czerwca i pozostanie dostępna do końca mistrzostw, czyli do 1 lipca. Wstęp do niej będzie wolny.

W dni meczowe będzie otwarta w godz. 12.00 - 1.00 w nocy, w dni bez meczów w godz. 12.00 - 23.00. W dniu oficjalnego pożegnania strefy czyli, 1 lipca zabawa będzie się odbywać od 12.00 - 4.00 nad ranem.

Demontaż strefy oraz uporządkowanie jej terenu zakończy się niedługo po mistrzostwach, a dokładnie 3 lipca - podaje ratusz.

STREFA KIBICA W LICZBACH:

bf//ec