W sobotę tramwaje znikną z Wołoskiej

Warszawa

TVN24Tramwaj znikną z Wołoskiej

Od soboty tramwaje nie będą jeździć pomiędzy Rakowiecką a Woronicza. Później z ruchu ma być wyłączony kolejny odcinek torów. Prace mają związek z poszerzeniem ulicy Wołoskiej.

Pierwsze zmiany na torach zaczną się 28 lutego rano. - W sobotę następuje wyłączenie odcinka trasy tramwajowej od Woronicza do Rakowieckiej. To wyłączenie potrwa aż do czerwca. To jest pierwszy etap – zapowiedziała Anna Piotrowska, dyrektor Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.Te zmiany będą obowiązywać do 28 czerwca. W drugim etapie ten odcinek zostanie przywrócony do ruchu. – Natomiast prace będą prowadzone od ulicy Woronicza do pętli Suwak. W Woronicza wyłączenie będzie aż do Puławskiej – zaznaczyła Piotrowska.

Ten odcinek będzie wyłączony z ruchu pomiędzy 29 czerwca a 31 sierpnia. Później – pomiędzy ostatnim dniem wakacji a 21 września robotnicy znów wrócą na torowisko pomiędzy Rakowiecką a Woronicza.

Będzie komunikacja zastępcza

Na czas pierwszych utrudnień, które zaczną obowiązywać od soboty, Zarząd Transportu Miejskiego przygotuje zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów

Tramwaj linii 17 pojedzie objazdem. - Puławską i Woronicza wróci na swoją trasę. Częstotliwość, ze względu na przepustowość skrzyżowania Wołoskiej i Woronicza będzie ograniczona. W tej chwili tam przejeżdża łącznie 95 wagonów, będzie ok. 20 mniej w godzinę - wyjaśnia Andrzej Franków z Zarządu Transportu Miejskiego.Tramwaje "18" i "31" pozostaną bez zmian.

Zostaną też uruchomione dwie linie autobusowe:

Z1 z Metra Wilanowska pojedzie do Metra Pole Mokotowskie m.in. przez ul. Wołoską. Z2 - w godz. 7-10 na trasie Metro Wilanowska – al. Wilanowska – Wołoska – Konstruktorska – Postępu – Stolbud.- W godz. 14-18 na trasie Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Wołoska – al. Wilanowska – Metro Wilanowska.

Komunikacja zastępcza w związku z przebudową Wołoskiej
TVN24

Z kolei od poniedziałku 23 lutego kierowców aut czekają utrudnienia na ulicach w rejonie Wołoskiej i Racławickiej. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Schemat komunikacji zastępczej na Wołoskiej
UM Warszawa

Będzie buspas w al. Wilanowskiej

W związku z uruchomieniem dwóch linii autobusowych, od poniedziałku ZTM wyznaczy także buspas w al. Wilanowskiej, od stacji metra do ul. Wołoskiej. Będzie czynny w godzinach 7-10 oraz 15-19.

Buspas na al. Wilanowskiej, w stronę Wołoskiej
TVN24

Bez wąskiego gardła

Przebudowa ulicy Wołoskiej ma na celu zlikwidowanie wąskiego gardła pomiędzy ul. Wiktorską a ul. Konstruktorską. Ulica na całej długości będzie miała po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie z ulicą Woronicza, a na skrzyżowaniu z ul. Racławicką i ul. Odyńca powstanie rondo.

Wydzielone zostanie także torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Wołoskiej i Woronicza oraz wybudowana zostanie pętla tramwajowa. Powstaną: chodniki i ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie jezdni, kanalizacja deszczowa, znaki i monitoring.

Koniec inwestycji zaplanowano na luty 2016 roku. Miasto zapłaci za nią 81,7 mln zł.

KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ:

Wyłączenie ruchu tramwajowego
Urząd Miasta
Zmiany w komunikacji
Urząd Miasta

ran/r