W sobotę tramwaje wracają na Targową

Warszawa

AGP MetroZielone torowisko na ulicy Targowej

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że od soboty ulicą Targową na odcinku od Kijowskiej do 11 listopada zaczną kursować tramwaje.

Powrót tramwajów na Targową spowoduje zmiany tras kilku linii.

Linia 3 będzie teraz kursować z Annopola ulicami Rembielińska, Matki Teresy z Kalkuty, Odrowąża, 11 Listopada, Targowa i dalej swoją trasą.

Linia 4 pojedzie 11 Listopada, Targową, Ratuszową, Jagiellońską, al. Solidarności i dalej swoją trasą

Linia 6 z pętli Gocławek pojedzie ulicami Grochowska, Zamoyskiego, Targową, Ratuszową i dalej swoją trasą.

Linia 18 z Jagiellońskiej pojedzie Starzyńskiego, mostem Gdańskim, Słomińskiego, Międzyparkową, Andersa i dalej swoją trasą.

Linia 25 pojedzie z al. Poniatowskiego, al. Zieleniecką, Targową, 11 Listopada, Odrowąża, Matki Teresy z Kakluty, Rembielińską do pętli Annopol.

Linia 26 z pętli Wiatraczna będzie skierowana na Grochowską, Zamoyskiego, Targową i dalej swoją trasą.

Linia 28 z dworca Wschodniego pojedzie Kijowską, Targową, Ratuszową, Jagiellońską i dalej swoją trasą.

Nowa linia tramwajowa

Jak informuje ZTM, będzie działała linia tramwajowa nr 13, która ma kursować z pętli Koło trasą Dywizjonu 303, Obozowa, Młynarska, al. Solidarności, Targowa, Kijowska, al. Tysiąclecia do pętli Kawęczyńska-Bazylika.

Zlikwidowana zostanie linia 226.

Powstaną również trzy nowe przystanku. Pierwszy będzie zlokalizowany na ulicy Targowej za skrzyżowaniem z al. Solidarności w kierunku ulicy Wileńskiej. Będą tam podjeżdżać składy linii: 3, 6, 25, 28.

Kolejny przystanek dla linii 13 i 26 znajdzie się na al. Solidarności przed skrzyżowaniem z ul. Targową w kierunku ulicy Ząbkowskiej.

Kolejny stanie na ulicy Targowej przed skrzyżowaniem z al. Solidarności w kierunku ulicy Ząbkowskiej. Obsługiwać go będą linie 3, 6, 25, 28.

Po wybudowaniu metra, ulicę Targowa oddano do użytku 3 października. Puszczenie ruchu tramwajowego w tym miejscu opóźniło się. Tramwajarze czekali aż torowisko udostępni im wykonawca metra. Trzeba było je przygotować do puszczenia ruchu tramwajowego.

Targowa już przejezdna
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

bf/r