W sobotę plac Bankowy bez tramwajów i autobusów

Warszawa

ZTMKomunikacja pojedzie objazdami

Plac Bankowy zamknięty dla ruchu, kilkanaście linii autobusowych na objazdach oraz zawieszone linie tramwajowe - takie utrudnienia czekają warszawiaków w sobotę. W tym czasie plac zamieni się w istny tor Formuły 1.

Utrudnienia rozpoczną się w nocy z piątku na sobotę, kiedy to wyłączona z ruchu zostanie ulica Marszałkowska oraz plac Bankowy na odcinku od ulicy Królewskiej do al. Solidarności.

Częściowo przejezdne będą skrzyżowania ulic Marszałkowskiej z Królewską oraz al. Solidarności z ul. Andersa.

Bez autobusów i tramwajów

W związku z tym przez całą sobotę do niedzieli do 6 rano kilkanaście linii autobusowych nocnych i dziennych pojedzie zmienionymi trasami omijając pl. Bankowy.

Na placu wyłączony zostanie również ruch tramwajowy.

Składy nie będą kursować na ciągu ulic Andersa – Marszałkowska na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela. Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 18. Zmianie ulegną trasy linii 4, 15, 35.

Na czas utrudnień kursować będzie zastępcza linia tramwajowa 71 i autobusowa Z-1.

Szczegółowe zmiany w komunikacji miejskiej.

Ruch zostanie wznowiony w niedzielę rano.

Ferrari w Warszawie

Utrudnienia spowodowane są imprezą jednego z koncernów energetycznych i petrochemicznych.

Podczas imprezy zaprezentowane zostaną auta ze stajni Ferrari, wśród których będzie najnowszy bolid zespołu - F138. Ponadto na torze zagości ford mustang oraz fiat arbath 500.

Emocji nie brakowało podczas innej imprezy motoryzacyjnej, która odbyła się w stolicy

Ryk silników w centrum miasta
| fot. materiały prasowe; film TVN24

Parada studentów i otwarcie placu

Ale na tym nie kończy się lista sobotnich utrudnień. Mogą one wystąpić także w związku z Wielką Paradą Studencką na następujących ulicach: Marszałkowska, Rondo Dmowskiego, Plac Konstytucji, Waryńskiego, Rondo Jazdy Polskiej, Batorego, w godz. 14.30 – 16.00.

Także na sobotę zaplanowano uroczyste otwarcie odnowionego placu Szembeka. Problemy w ruchu mogą pojawić się na przy skrzyżowaniu ulicy Grochowskiej z Chłopickiego w godz. 15.00 - 17.00.su//ec/b