W SKM po angielsku. "Next stop Warszawa Śródmieście"

Najnowsze

ZTMKomunikaty po angielsku w SKM

"Next stop Warszawa Śródmieście – Warsaw City Centre" – takie komunikaty już można usłyszeć w Szybkiej Kolei Miejskiej. Następnym krokiem ma być wprowadzenie podobnego systemu głosowego w metrze.

"Na liniach S2 (Sulejówek Miłosna – Warszawa Lotnisko Chopina) i S3 (Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina) zainstalowano nowy system zapowiedzi głosowych, ułatwiający planowanie podróży. Przed ważnymi przystankami i stacjami kolejowymi (Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia, Warszawa Stadion) wygłaszane są w języku polskim i angielskim zapowiedzi głosowe informujące o kolejnym przystanku i możliwych przesiadkach" – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Zapowiedzi dla kibiców

I tak pasażerowie linii S2, usłyszą przed stacją Warszawa Śródmieście: "Następny przystanek Warszawa Śródmieście. Możliwość przesiadki na inne pociągi i metro. Next stop Warszawa Śródmieście – Warsaw City Centre. Possible change to other trains and to the metro line". Podobny komunikat zabrzmi także chwilę po wjeździe na stację.

Pomyślano też o kibicach, którzy przyjeżdżają do Warszawy na mecze rozgrywane na Stadionie Narodowym. Z tej okazji przygotowano zapowiedzi informujące, że należy wysiąść na przystanku Warszawa Stadion.

Metro po angielsku

Podobny system zapowiedzi głosowych w języku angielskim i polskim planowany jest także w metrze – zapewnia ZTM. Przed stacjami Centrum i Dworzec Gdański mają być wygłaszane komunikaty o możliwości przesiadki do pociągów podmiejskich i dalekobieżnych (Centrum), a także do podmiejskich (Dworzec Gdański).

Dwujęzyczny system komunikatów funkcjonuje też w niektórych autobusach i tramwajach na przystankach: Dworzec Centralny, Dworzec Wschodni, Stare Miasto, Plac Zamkowy oraz Lotnisko Chopina.

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZTM