W sierpniu rozkopią Rynek Starego Miasta

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plW sierpniu rozkopią Rynek Starego Miasta

Do połowy listopada z Rynku Starego Miasta, ul. Piwnej oraz Szeroki Dunaj znikną zapadliska i nierówne chodniki. Remont tej najbardziej turystycznej części Warszawy ma zacząć się 20 sierpnia. Zarząd Terenów Publicznych szuka firmy, która wykona prace.

Po wyremontowanych w ubiegłym roku uliczkach Krzywe Koło i Nowomiejskiej przyszedł czas na Rynek Starego Miasta. Prace remontowe rozpoczną się od wymiany infrastruktury podziemnej (instalacji ciepłowniczych i gazowych).

Po ustaleniach z restauratorami, którzy na Rynku wystawiają ogródki letnie, zasadnicze roboty drogowe na płycie mają rozpocząć się 20 sierpnia 2013 r. Prace drogowe na ul. Piwnej i ul. Szeroki Dunaj ruszą zaś w maju.

Przystosowane dla niepełnosprawnych

Nowa nawierzchnia ma być dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Rewolucje mają przejść chodniki – zamiast płyt betonowych będą kamienne, a w newralgicznych miejscach mają powstać podjazdy. Oprócz wymiany nawierzchni, remont zakłada wymianę kabli zasilających oświetlenie oraz m.in. regulację wysokościową fundamentów słupów dla potrzeb montażu dekoracji świątecznej na Rynku.

Zarząd Terenów Publicznych szuka firmy, która wykona te prace. Oferty można składać do 5 kwietnia 2013 roku przy Jezuickiej 1/3. Według planu urzędników prace mają zakończyć się w połowie listopada tego roku, ale mogą przedłużyć się na przykład ze względu na intensywne opady.

>CZYTAJ SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PRZETARGU

Swoje podwoje otworzyły staromiejskie piwnice przy ulicy Brzozowej, gdzie można zobaczyć jak wyglądało zniszczone i odbudowywane Stare Miasto:

lata//ec

Zobacz piwnice przy Brzozowej
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl