Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

W samolot uderzył piorun. Maszyna zawróciła do Warszawy

Warszawa

TVN24Samolot zawrócił do Warszawy

Samolot linii Wizz Air lecący z warszawskiego Lotniska Chopina do Charleroi w Belgii musiał zawrócić po tym, jak uderzył w niego piorun. Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Samolot Wizz Air lotu W6 1381 lecący na trasie z Warszawy do Charleroi, krótko po starcie został uderzony przez piorun. Zachowując środki ostrożności, maszyna została zawrócona do Warszawy" - podkreślił w przesłanym do redakcji Kontaktu 24 oświadczeniu Gabor Vasarhelyi, rzecznik prasowy Wizz Air.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godz. 19:20. Lądowanie na Lotnisku Chopina, jak zaznaczył rzecznik, "przebiegło bez zakłóceń i nie miało charakteru lądowania awaryjnego".

Przegląd techniczny i odwołany lot

Samolot przejdzie obowiązkowy przegląd techniczny na lotnisku. Loty W6 1381 z Warszawy do Charleroi i W6 1382 z Charleroi do Warszawy zostały odwołane.

"Pasażerowie otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji lub zwrot kosztów"- poinformował Vasarhelyi. "Wizz Air przeprasza pasażerów za wszelkie niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych pasażerów oraz załogi jest priorytetem linii" - dodał przedstawiciel węgierskich linii.

Jak podał Cezary Pytlos, p.o. rzecznika Lotniska Chopina, na pokładzie maszyny było ok. 220 pasażerów. Nikt nie ucierpiał.

Na lotnisku i w powietrzu dochodzi czasem do groźnych zdarzeń z udziałem samolotów:

Ptak wleciał w silnik samolotuKontakt 24
wideo 2/3

bkol//mz