Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"W przyszłym tygodniu plan realizacji obietnic"

Warszawa

"Chciałem podziękować warszawiakom"TVN24
wideo 2/4

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w pierwszej kolejności będzie spotykał się z mieszkańcami dzielnic, gdzie otrzymał najsłabszy wynik. Zwycięzca wyborów prezydenckich w Warszawie w przyszłym tygodniu chce przedstawić terminy realizacji obietnic wyborczych. Na razie odmówił rozmowy o personaliach.

Rafał Trzaskowski, po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów na prezydenta Warszawy, stawił się na Bródnie.

- Warszawa wybrała swoją drogę, europejską, tolerancyjną, otwartą. Mimo kampanii, w której było sporo manipulacji i kłamstw ze strony PiS-u udało się wygrać. Ale przede przede wszystkim udało się zmobilizować warszawiaków, żeby w sprawie tak ważnej jak obrona wartości się zmobilizowali i poszli na wybory i poczuli moc swojego głosu – mówił w środę po godz. 14 Trzaskowski.

Pierwsze kroki

Obecność polityka na Targówku nie była przypadkowa. Już po wynikach sondażowych zapowiedział, że będzie w pierwszej kolejności odwiedzał miejsca, gdzie otrzymał najmniej głosów.

- Udało mi się wygrać w każdej z warszawskich dzielnic. Ale były takie miejsca, gdzie Patryk Jaki wygrał w niektórych komisjach obwodowych, między innymi tutaj, na Targówku. Zdarzyło się tak również w jednej komisji obwodowej na Ursusie, we Włochach i Rembertowie. Pierwsze kroki skieruje dokładnie do takich miejsc, gdzie miałem słabszy wynik – zapowiedział.

I zapewnił, że chce się dowiedzieć, jakie problemy nurtują mieszkańców tych miejsc.

Zapowiedział również, że niebawem zamierza przedstawić plan realizacji swoich obietnic wyborczych.

- Z jednej strony takie poparcie ponad pół miliona głosów musi cieszyć, ale również odczytuje to jako wielkie zobowiązanie do ciężkiej pracy i na pewno przedstawię już w przyszłym tygodniu plan realizacji tych pierwszych obietnic, dokładnie powiem, kiedy zostaną zrealizowane - obiecał Trzaskowski.

Na razie bez nazwisk

Odniósł się także do informacji z Państwowej Komisji Wyborczej, że w Radzie Warszawy większość będzie miała Koalicja Obywatelska. – To było niesłychanie istotne, żeby mieć większość również w radzie miasta, dlatego, że prezydent współpracuje ściśle z radą miasta. Bardzo się cieszę z tego wyniku – zaznaczył.

Podkreślił również, że cieszy się z wyników w dzielnicach.

Pytany był też przez dziennikarzy o to, kto będzie pracował w ratuszu u jego boku. – Najpierw program, najpierw zapowiem dokładnie obietnice, które będę realizował w pierwszej kolejności, a dopiero później będę się dzielił swoim przemyśleniami na temat personalnej obsady ratusza, mamy na to czas, bo kilka tygodni dzieli mnie od tego, jak zostanę prezydentem Warszawy – odpowiedział Trzaskowski. Podsumowując stwierdził, że pewne jest, że wiceprezydentem będzie Paweł Rabiej.

ran/b