W przedszkolach zabraknie miejsc, ponad pół tysiąca

Warszawa

| gdanskapolicja.plfot. tvnwarszawa.pl

Zakończył się pierwszy etap zapisów do stołecznych przedszkoli. - Teraz najważniejsze, aby rodzice potwierdzili w wybranej placówce zapis dziecka, z naszych doświadczeń wynika, że około 1000 osób tego nie robi i miejsce przepada – wyjaśnia Katarzyna Pieńkowska z biura prasowego warszawskiego ratusza. Z elektronicznej rekrutacji skorzystało 27,6 tys. osób.

Dla dzieci w publicznych przedszkolach i szkołach, przygotowno 26, 4 tys. miejsc. Ratusz szacuje, że zabraknie 600 miejsc .

W tym roku burmistrzowie dzielnic, zwiększyli liczbę uruchamianych oddziałów przedszkolnych: Białołęka - dodatkowo 3 oddziały (Przedszkole nr 414), Wilanów – 2 oddziały (Przedszkole nr 416 i Przedszkole 223), Mokotów – 1 oddział (Przedszkole 305), Bemowo – 2 oddziały (Przedszkole nr 381). W innych dzielnicach, dzięki zmianom organizacyjnym, zwiększono liczbę miejsc do rekrutacji - zwłaszcza dla dzieci 3 i 4 letnich.

Zapisy do przedszkoli trwają przez cały rok. W Warszawie, w ciągu roku zwalnia się ponad 300 miejsc.

Kolejne etapy zapisów

Do 18 kwietnia (do godz. 15.) rodzice zakwalifikowanych dzieci powinni potwierdzić zapis dziecka w wybranym przedszkolu albo szkole. Brak potwierdzenia oznacza rezygnację i zwolnienie miejsca. - W ubiegłym roku opiekunowie blisko 980 dzieci na tym etapie zrezygnowali z miejsca – mówi Katarzyna Pieńkowska

Harmonogram:

13 kwietnia rodzice sprawdzają (w elektronicznym systemie rekrutacji lub w przedszkolu - szkole pierwszego wyboru), do której placówki dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia.

od 13 kwietnia do 18 kwietnia (do godz. 15:00) w placówce, do której dziecko zostało zakwalifikowane rodzice pisemnie potwierdzają zapis

od 20 kwietnia rodzice sprawdzają w systemie lub w przedszkolu/szkole, że dziecko zostało przyjęte

29 kwietnia zostanie opublikowany wykaz wolnych miejsc w przedszkolachi szkołach podstawowych,

od 4 maja rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka na wolne miejsca (tzw. rekrutacja uzupełniająca).

Do końca miesiąca w biurze edukacji warszawskiego ratusza działa infolinia dla rodziców: nr tel. 22 44 31 344 w godz. 8.30 - 15.30 od poniedziałku do piątku.

ec/par