W Porcie Czerniakowskim znów rozbłyśnie neon

Warszawa

Urząd MiastaW sobotę neon zabłyśnie nad bosmanatem

W sobotę o godz. 17 w Porcie Czerniakowskim rozbłyśnie neon, który został umieszczony na dachu budynku bosmanatu przy ul. Solec 8. Wcześniej przechodził remont.

Neon ma ponad 2 metry wysokości i tyle samo szerokości. - To symbol kotwicy w centrum wytworzonym przez okrąg. Port Czerniakowski jest głównym portem stolicy. Kolory to barwy Miasta Stołecznego Warszawy i nawiązanie w formie zarówno do flagi jak i płynącej rzeki - mówi Paweł Ziomka, autor projektu.Pod koniec stycznia neon przechodził testy, o czym pisaliśmy na tvnwarszawa.pl. Okazało się, że jest zepsuty i musiał przejść remont. - Teraz jest już gotowy i przygotowany na iluminację - zapewnia nas Tomasz Demiańczuk z biura prasowego urzędu miasta.Neon został wykonany przez Żeglarski Klub Turystyczny "Rejsy" w ramach konkursu "Port Czerniakowski" współfinansowanego przez miasto.

Modernizacja portu

W ostatnich latach port Czerniakowski przeszedł kompleksowy remont. Pogłębiono dno, umocniona została skarpa, wybudowano betonowe pomosty, przy których cumują łodzie, motorówki i kajaki. Do nabrzeży doprowadzono podłączenia do węzła wodno-kanalizacyjnego.

TAK WYGLĄDAŁ NEON POD KONIEC STYCZNIA:

ep/ran

Nowy neon w Porcie Czerniakowskim
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl