W piątek zamkną Cierlicką. Rusza przebudowa wiaduktu

Marcin Gula / tvnwarszawa.plWiadukt zostanie przebudowany

Nie na początku grudnia, jak zapowiadali urzędnicy, a w najbliższy piątek ulica Cierlicka w Ursusie zostanie wyłączona z ruchu. Auta pojadą objazdami. Kolejarze rozpoczynają pracę modernizacyjne wiaduktu PKP.

Początkowo dzielnica Ursus informowała, że utrudnienia rozpoczną się 6 grudnia. Okazuje się, że nastąpi to wcześniej. – Początek prac planujemy na 29 listopada (piątek-red.) - poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Maciej Dutkiewicz, z zespołu prasowego PKP PLK. O której godzinie ulica Cierlicka zostanie zamknięta? – Na razie nie wiadomo. Uzgadniamy szczegóły, które podamy w środę - odpowiedział Dutkiewicz.

Według Tomasza Kunerta z biura prasowego ratusza, ulica zamknięta zostanie w godzinach wieczornych Prace mają potrwać między 3,5 a 5 miesięcy. Na razie nie jest również znana dokładna data ich zakończenia.

Utrudnienia dla kierowców i pieszych

Podczas prowadzonych prac kierowcy pojadą objazdami.

Proponowany objazd prowadzić będzie ulicami: Traktorzystów, Nowolazurową, Poczty Gdańskiej, Dzieci Warszawy i Tadeusza Kościuszki.

Na razie nie ma dokładnej informacji jak w trakcie prac kursować będzie komunikacja miejska.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również piesi. Część przejść na peron będzie zamkniętych.

Tu znajdziesz szczegóły

Tak będzie poprowadzony objazd.

Remont Cierlickiejtargeo.pl / tvnwarszawa.pl

Będzie nowe odwodnienie

Kolejarze przebudują wiadukt w ramach modernizacji dalekobieżnej linii kolejowej Warszawa Zachodnia – Skierniewice,

- Wykonawca między innymi wzmocni przyczółki, wyremontuje przęsła oraz zostaną zmodernizowane przejścia dla pieszych- powiedział w zeszłym tygodniu Dutkiewicz. Jak dodał, zakres prac obejmuje również modernizację systemu odwodnienia.

To bardzo dobra informacja dla mieszkańców Ursusa. Na początku tego roku internauci alarmowali, że ulica Cierlicka jest notorycznie zalewna. Wtedy to Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że wina leży po stronie kolejarzy i złego odwodnienia starego wiaduktu PKP.

Bez jednego toru

Podczas prac zostanie wyłączony tor dalekobieżny. Jednakże, jak poinformował w zeszłym tygodniu Dutkiewicz, pasażerowie nie muszą się obawiać, że będą kolejne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów dalekobieżnych i podmiejskich.

- Od jakiegoś czasu ruch odbywa się po trzech torach. W październiku został wyłączony tor dalekobieżny na odcinku od od Grodziska Mazowieckiego do Pruszkowa - tłumaczył Dutkiewicz.

Wtedy też pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej zmieniły rozkład.

Z utrudnieniami muszą liczyć się także pasażerowie Kolei Miejskiej.

Wszystkie prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki mają być zakończone w grudniu 2014 roku.

Ten wiadukt będzie modernizowany.

Wiadukt PKP zostanie przebudowany
Wiadukt PKP zostanie przebudowany Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości