W piątek spraw nie załatwisz. Urzędnicy mają wolne

Warszawa

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plW piątek urzędy będą nieczynne

Piątek będzie dniem wolnym dla warszawskich urzędników z ratusza i dzielnicowych Wydziałów Obsługi Mieszkańców – poinformował urząd miasta. Tego dnia nieczynne będą również Urząd Pracy oraz Zarząd Terenów Publicznych. Urzędnicy będą odbierać wolny dzień za święto 15 sierpnia, które wypada w sobotę. Normalnie będą za to działać Punkty Obsługi Pasażerów.

15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. "W przeddzień święta biura oraz delegatury urzędu m.st. Warszawy, a także dzielnicowe Wydziały Obsługi Mieszkańców, będą nieczynne. Zamknięte pozostaną również Urząd Pracy oraz Zarząd Terenów Publicznych" – czytamy w komunikacie ratusza.

W związku z tym prezydent Warszawy zarządziła, że piątek będzie dniem wolnym od pracy, za święto przypadające w dniu innym niż niedziela.

Zgłosisz tylko zgon

W tym dniu w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy przy ul. Andersa 5 (położonej przy stacji metra Ratusz Arsenał, obok kina Muranów) w godzinach 8.00-16.00 pełniony będzie dyżur, podczas którego załatwić będzie można wyłącznie sprawy związane z rejestracją zgonów. Pozostałe siedziby USC będą nieczynne.

Otwarte POP-y, czynny numer

Otwarte będą natomiast wszystkie Punkty Obsługi Pasażerów ZTM, których jest w stolicy 18.

W piątek, 14 sierpnia, Warszawiacy będą mogli również bez przeszkód korzystać z całodobowego systemu kontaktu z mieszkańcami Warszawa 19115, który funkcjonuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

jb/b