W nowym roku ZTM spełnia życzenia

Warszawa

| antaranews.comfot. TVN Warszawa

Wraz z nowym rokiem Zarząd Transportu Miejskiego szykuje zmiany w komunikacji na Mokotowie, Wilanowie, Pradze Północ i Śródmieściu.

O te zmiany prosili sami pasażerowie. M.in. zostaną uruchomione dodatkowe przystanki na liniach: 501, 503 i 519 oraz 411. Dodatkowo na trasie Dw. Wileński–al. Solidarności–Metro Ratusz Arsenał od 10 stycznia będzie kursowała nowa linia o numerze 360, która zastąpi linię Z-3.

Mokotów

Przyspieszone linie 501 i 519 na Mokotowie będą, od 3 stycznia, zatrzymywały się dodatkowo na przystankach Spacerowa 01 i 04, a linia 503 na przystankach Spacerowa 01 i 02. Mieszkańcy nowych bloków przy al. Sikorskiego do autobusów linii 401 i 503 będą mogli wsiaść na uruchomionych przystankach „na żądanie" Warenska 01 i 02.

Wilanów

Po wybudowaniu nowych przystanków na ul. Przyczółkowej w Wilanowie, od 3 stycznia, linie 139 i 724 w kierunku stacji metra Wilanowska będą jeździły taką samą trasą, jak w kierunku Konstancina – ulicą Drewny i Przyczółkową z pominięciem ul. Przekornej. Na zmienionym odcinku trasy zostaną uruchomione przystanki Waflowa 04 i Przekorna 04. Przystanek Waflowa 03, na którym zatrzymują się linie: 139, 724, 725 oraz N81, zostanie przeniesiony na ul. Przyczółkową, za skrzyżowaniem z ul. Andrutową.

Praga Południe

Linia 411 w kierunku krańca Metro Politechnika, ze względu na utrudnienia ruchu na Wale Miedzeszyńskim i Trasie Łazienkowskiej, od 10 stycznia, zostanie skierowana na zastępczą trasę. Od ulicy Egipskiej autobusy pojadą ulicami: Saską – Brazylijską – Międzynarodową – al. Stanów Zjednoczonych. Zostanie też uruchomiony jako stały przystanek Saska 01.

Białołęka

Od 10 stycznia linia 527 zostanie skierowana na trasę: Skarbka z gór – Berensona – Głębocka (powrót: Toruńska – Ostródzka – Berensona) – św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Okopowa - Anielewicza – Esperanto (powrót: Anielewicza – al. Jana Pawła II – al. Solidarności). W kursach w kierunku pętli Esperanto linia 527 będzie zatrzymywała się na przystanku Metro Ratusz Arsenał.