Najnowsze

W nowy rok z nowym logo. Kolor inny niż w konkursie

Najnowsze

Zarząd Transportu Miejskiego z nowym logiem
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plZarząd Transportu Miejskiego z nowym logiem

Z początkiem roku na warszawskie ulice autobusy wyjechały już z nowym logo miejskiego transportu. Znak ma ułatwić życie pasażerom. Co ciekawe, na autobusach ma inne kolory niż w konkursowym projekcie.

Nasz reporter odwiedził we wtorek rano Dworzec Centralny i, jak relacjonuje, niemal każdy autobus opatrzony jest już nowym znakiem.

To litera "t", w kształcie której można się też doszukać Warszawskiej Syrenki. Została wyłoniona w konkursie, który rozstrzygnięto we wrześniu. Stopniowo ma zastąpić inne symbole, takie jak biały napis ZTM na czerwonym tle. Wraz z nim pojawić mają się też nowe symbole różnych środków komunikacji, a głównym celem całej operacji jest ujednolicenie oznakowania.

Od początku kontrowersje wzbudzał fakt, że w konkursowym projekcie logo było biało-czerwone, podczas gdy barwy Warszawy i miejskiej komunikacji to czerwień i żółć. Taka decyzja oznaczała między innymi konieczność zmiany mocno zakorzenionego znanego znaku warszawskiego metra.

I rzeczywiście, na stronie internetowej ZTM nowe jest biało-czerwone, ale unifikacja najwyraźniej nie jest już priorytetem, bo na autobusach znak jest... żółto-czerwony.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o Kiss & Fly:

[object Object]
Strefa już działaTVN24
wideo 2/3

kz/r

Pozostałe wiadomości