Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

W nocy sypnęło śniegiem. Śliskie chodniki, posypywarki na ulicach

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl / film: TVN MeteoPrognoza na czwartek

W nocy sypnęło śniegiem, do rana na ulicach Warszawy pracowały posypywarki. Jak prognozują meteorolodzy, śniegu przechodzącego w marznący deszcz możemy się spodziewać jeszcze dziś do południa.

Jak poinformował w nocy Zarząd Oczyszczania Miasta, do akcji wyruszyły 164 posypywarki. Jeździły m.in. ul. Dolną, Belwederską, Spacerową i Karową. Służby pracowały do rana."Zarząd Oczyszczania Miasta monitoruje stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością" – informuje ZOM.Zarząd odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, tj. 40 proc. warszawskich dróg.Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

Prognoza na czwartek

Dziś w ciągu dnia będzie pochmurno. Przed południem możemy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny. W porywach 40-70 km/h. Ciśnienie, w południe, 1009 hPa i będzie spadać

W PONIEDZIAŁEK WIECZOREM WIELE ULIC W WARSZAWIE ZAMIENIŁO SIĘ W LODOWISKA:

ran/ec

Warszawskie ulice zamieniły się w lodowisko
TVN24