Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

W nocy sprzątnęli znicze, rano wyszorowali chodnik

Warszawa

TVN 24Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza

Jeszcze wczoraj wieczorem Krakowskie Przedmieście na wysokości Pałacu Prezydenckiego pełne było płonących zniczy – pozostałości po obchodach 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Do rana służby porządkowe zebrały wszystkie lampki. Potem uprzątnęły chodnik.

- Było ustalone, że służby miały uprzątać te znicze, które już się wypaliły - mówi w rozmowie z tvn24.pl Agnieszka Kłąb z warszawskiego ratusza. Kłąb podkreśliła, że celem prac porządkowych było uprzątnięcie zniczy tak, żeby w środę nie przeszkadzały "w normalnym ruchu na Krakowskim Przedmieściu".

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

Jednak po wieczornym marszu ekipy sprzątające usuwały znicze, chociaż część z nich jeszcze się paliła. Widać to na filmie, który zarejestowała kamera TVN24.

- Myślę, że żaden pracownik nie zrobił tego intencjonalnie, tylko sprzątając mógł po prostu nie zauważyć zniczy. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, to jest mi oczywiście bardzo przykro. Nie jest zadaniem miasta, by robić kontrowersje wokół tych obchodów - skomentował na antenie TVN 24 Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy Ratusza.

Potem pracownicy czyścili trotuar ze stearyny.

Sprzątanie na Krakowskim Przedmieściu
TVN 24
Sprzątanie na Krakowskim Przedmieściu
TVN 24

2. rocznica katastrofy

Obchody rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem trwały na Krakowskim Przedmieściu przez cały wtorek. Pierwsze znicze pojawiły się rano. Potem symboli pamięci przybywało.

W wieczornym wiecu przed Pałacem Prezydenckim wzięło udział kilka tysięcy osób. Czytaj więcej na ten temat:

Katastrofa samolotu

W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz osiemnastu parlamentarzystów: wicemarszałkowie Sejmu Krzysztof Putra i Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek, posłowie na Sejm VI kadencji: Leszek Deptuła, Grzegorz Dolniak, Grażyna Gęsicka, Przemysław Gosiewski, Izabela Jaruga-Nowacka, Sebastian Karpiniuk, Aleksandra Natalli-Świat, Maciej Płażyński, Arkadiusz Rybicki, Jolanta Szymanek-Deresz, Zbigniew Wassermann, Wiesław Woda i Edward Wojtas oraz senatorowie: Janina Fetlińska i Stanisław Zając.

mjc/mz