W nocy otworzyli Trasę Toruńską

Trasa Toruńska otwarta
Trasa Toruńska otwarta
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plTrasa Toruńska otwarta

Wiadukt nad ulicą Łabiszyńską został otwarty w nocy ze środy na czwartek. O godz. 22 zebrała się komisja, która zdecydowała, że ciąg główny Trasy Toruńskiej może być oddany do ruchu.

- Przejechałem estakadami nad ulicą Łabiszyńską. Faktycznie w obie strony są przejezdne- relacjonował przed 7.00 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Jest bardzo mało samochodów bo dzisiaj jest święto. Zobaczymy jak będzie się jeździło w normalny dzień- dodał.

Opóźniona inwestycja

Główny ciąg Trasy Toruńskiej miał być gotowy do końca maja, ale na drodze stanęły kłopoty z przygotowaniem organizacji ruchu na skrzyżowaniu z ul. Łabiszyńską.

Problem udało się rozwiązać i w nocy z środy na czwartek estakady nad rondem zostały otwarte. - Decyzję podejmie komisja, zwołana w środę na godzinę 22- poinformowała w środę Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.- Jeśli nie znajdzie uchybień, rano kierowcy będa mogli skorzystać z nowej arterii- dodała.

Tak też się stało.

7 kilometrów trasy

Przebudową Trasy Toruńskiej zajmuje się firma J&P-Avax S.A, która miała za zadanie dostosować siedmiokilometrowy odcinek do wymogów trasy ekspresowej. Prace na odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach rozpoczęły się w 2009 roku.

Choć wykonawca jest zobowiązany do utrzymywania przynajmniej po dwa pasy w obie strony, ciągłe zmiany organizacji ruchu mocno utrudniają życie kierowcom. Część ich problemów właśnie się skończyła. Jednak otwarcie głównego ciągu trasy będzie tylko chwilowym wytchnieniem. Jeszcze w tym roku pojawią się kolejne utrudnienia. Do parametrów trasy ekspresowej ma być dostosowany również most Grota-Roweckiego oraz odcinek Trasy AK do węzła Powązki.

Most po Euro

Pomiędzy Modlińską i Powązkowską trasa będzie miała po trzy pasy w każdym kierunku. Powstaną tu ekrany akustyczne a także nowe chodniki, oraz ścieżki rowerowe.

Prace maja się rozpocząć po Euro 2012. Termin realizacji to 27 miesięcy. Nie wiadomo jeszcze czy na czas remontu most zostanie całkowicie zamknięty. Istnieje również plan zakładający, że przeprawa będzie remontowana etapami.]

mjc/roody

Pozostałe wiadomości