Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

W nocy -15 st. C, w dzień niewiele cieplej

Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody

Synoptycy są pewni – kolejna noc w Warszawie będzie bardzo mroźna. Temperatura może spaść nawet do –15 stopni Celsjusza.

Polska dostała się w obszar obniżonego ciśnienia związanego z niżami, z centrami ulokowanymi nad Wyspami Brytyjskimi i Bałkanami. Zimne powietrze pochodzenia arktycznego będzie wolno od południa zastępowane cieplejszymi masami powietrza polarnego.

Jak informuje portal tvnmeteo.pl noc z poniedziałku na wtorek w Warszawie będzie bardzo mroźna, a temperatura może spaść nawet do -15 stopni Celsjusza. W stolicy wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr wschodni. Ciśnienie w Warszawie około północy wyniesie 992hPa.

W dzień cieplej

We wtorek synoptycy zapowiadają pogodny dzień, dopiero po południu nad Warszawą może pojawić się więcej chmur. Nadal będzie mroźnie, w ciągu dnia słupek rtęci pokaże najwyżej -8 stopni Celsjusza. Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany o prędkości między 5 a 10 km/h. Ciśnienie w ciągu dnie, podobnie jak w nocy, wyniesie 992hPa.

Uwaga na mrozy

Już cztery osoby zamarzły w tym roku w Warszawie i okolicy. Mróz jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, które na mrozie spędzają długie godziny.

Dane policji obejmują okres od początku roku i dotyczą garnizonu warszawskiego, czyli Warszawy i okolicznych powiatów. - Pierwszą ofiarę znaleziono w Piasecznie na terenie pustostanu, drugą w Tłuszczu na terenie nieużytków rolnych, a trzecią w Warszawie na ulicy Brackiej - przekazał Piotr Świstak z zespołu prasowego komendy stołecznej.

Więcej na tvnmeteo.tvn24.pl

jb/ec