W niedzielę wystartował największy polski bieg charytatywny

Warszawa

warszawabusinessrun.plBieg odbędzie się w niedzielę

6 września w 6 miastach Polski jednocześnie do biegu zerwało się kilkaset osób biorących udział w największym biegu charytatywnym w Polsce - Poland Business Run. To charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który w tym roku wystartuje już po raz czwarty.

Poland Business Run to biznesowy bieg charytatywny w formie sztafety, który w 2015 roku jest organizowany po raz czwarty równocześnie w 6 różnych miastach Polski. Zawodnicy wystartowali o 10.30 w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i we Wrocławiu.

Do godz. 14 warszawiacy muszą liczyć się utrudnieniami. Na czas biegu wyłączone z ruchu będzie rejon pl. Piłsudskiego. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice.

Trasa biegu prowadzi ulicami: pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. marsz. J. Piłsudskiego, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście, Karowa, zawrotka przed skrzyżowaniem z ul. Browarną, Karowa, Krakowskiego Przedmieście, zawrotka na pl. Zamkowym, Krakowskie Przedmieście, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera, pl. Teatralny.W związku z organizacją imprezy na zmienione trasy zostaną skierowane linie autobusowe: 111, 116, 180, 128, 175, 178, 518, 222.

Każdy ma marzenia

Bieg łączy w sobie chęć pomagania ze zdrowym stylem życia i dobrą zabawą. Jego celem jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.- To osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu, wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Ta sytuacja zmieniła całe ich życie. Często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach. Borykają się z odrzuceniem, problemami finansowymi, nie potrafią zaakceptować swojej sytuacji- tłumaczą organizatorzy. - Ale wciąż marzą o normalnym funkcjonowaniu, o życiu w społeczeństwie, a nie poza nim, o podjęciu nauki i pracy. Najczęściej jednak marzą o tym by bez strachu wyjść z domu, wsiąść do tramwaju, iść na zakupy, wyjść po schodach, jeździć na rowerze, zagrać w piłkę, tańczyć czy biegać - podkreślają.

Jeden dzień na zmianę

- Poland Business Run trwa tylko jeden dzień. Ten jeden dzień na zawsze może zmienić życie naszych podopiecznych. Twoje dwie nogi wystarczą by wziąć udział w biegu. Twoje dwie nogi wystarczą by komuś pomóc - podkreśla Jan Mela, prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.Zaraźliwe pomaganieWszystko zaczęło się kilka lat temu kiedy Radisson Blu Hotel Kraków oraz UBS Kraków rozpoczęły wspólne starania o zorganizowanie biegu w Krakowie. Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2012 roku w Krakowie, pobiegło w niej 1200 osób i udało się pomóc jednej osobie. Młodej dziewczynie: Justynie Topa. W 2013 roku odbyły się już Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run.- W w wyniku drugiej edycji imprezy udało się sfinansować zakup dziesięciu protez i pomóc ośmiu osobom - nie kryją dumy organizatorzy.Pomoc w liczbachDo biegu pozostał 1 dzień. Dotychczas zgłosiło się, jak podają organizatorzy na swojej stronie Poland Business Run, 13640 osób. Z opłat startowych zebrano już zawrotną kwotę rzędu 802 575,79 zł.

Więcej na tvnmeteoactive.tvn24.pl

stella/rp