W niedzielę wiec antyrasistowski na "patelni" i "dzień kebaba"

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plAntyrasistowski wiec na "patelni" w 2015 roku

Niedziela pod znakiem sprzeciwu dla rasizmu. W okolicy metra Centrum odbędzie się wiec, którego uczestnicy powiedzą głośne "nie" zachowaniom rasistowskim.

"W związku z kolejną falą rasistowskiej agresji zapraszamy was ludzie dobrej woli na wiec. Zapraszamy do wykrzyczenia NIE dla rasizmu. NIE dla Polski, w której bandyci decydują, kto zasługuje, by tu mieszkać" - czytamy na stronie Wiecu Antyrasistowskiego.

Tragiczne wydarzenia

Organizatorzy powołują się na tragiczne wydarzenia w Ełku. "Niszczone są lokale gastronomiczne, które prowadzą imigranci. Władza, która powinna reagować, milczy - lub co więcej podsyca atmosferę rasistowskiej nienawiści. Polska powinna być domem nas wszystkich. Wszyscy powinniśmy się w nim czuć się bezpiecznie bez względu na kolor skóry czy wyznanie" - tłumaczą.

Zachęcają aby warszawiacy zabrali flagi, gwizdki i transparenty. Wiec odbędzie się w niedzielę o godz. 13 przed wejściem do metra Centrum.

"To jest przemoc, która dzieje się na naszych oczach. Przemoc która jeśli nie usłyszy sprzeciwu będzie narastać. Nie ma na to naszej zgody" - czytamy.

"Solidarni z właścicielami barów"

Tego samego dnia odbędzie się ogólnopolska akcja "Dzień kebaba. Solidarni z właścicielami barów typu kebab". Do facebookowego wydarzenia dołączyło już blisko 8 tysięcy osób.

"Pokażmy solidarność z właścicielami i pracownikami barów Kebab. W niedzielę na rodzinny obiad jemy kebab, zakupiony u zagranicznej obsługi, na całym terenie Polski! Pracują, płacą podatki - pokażmy, że ich wspieramy. Nie pozwólmy, aby zostali zastraszeni przez narodowców!" - piszą organizatorzy akcji.

Tak wyglądał antyrasistowski wiec na "patelni" W 2015 roku:

Antyrasistowski wiec na "patelni"
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

kz/b