W niedzielę nawet ponad 30 stopni

Warszawa

W nadchodzącym tygodniu - od niedzieli do następnej soboty - temperatury będą niebezpiecznie wysokie. Zalecana jest najwyższa ostrożność. Fala zapowiadanych upałów dotarła do Polski po kilku tygodniach zmiennych temperatur. Najbliższy tydzień będzie niebezpiecznie upalny: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla sześciu województw oraz ostrzeżenia trzeciego, czyli najwyższego stopnia aż dla czterech.

W województwie mazowieckim obowiązywać będzie od niedzieli ostrzeżenie drugiego stopnia.

W niedzielę słupki w termometrach wskażą nawet od 28 do 31 stopni Celsjusza, natomiast temperatura minimalna w nocy z niedzieli na poniedziałek wyniesie od 18 do 21 stopni Celsjusza.W poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie od 29 do 31 stopni Celsjusza, natomiast w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura minimalna wyniesie od 19 do 21 stopni Celsjusza.

We wtorek temperatura maksymalna wyniesie od 31 do 33 stopni Celsjusza, za to temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę wyniesie od 21 do 23 stopni Celsjusza.

W środę temperatura maksymalna wyniesie od 33°C do 36°C, natomiast w nocy ze środy na czwartek słupki w termometrach wskażą od 15 do 19 stopni Celsjusza.

W czwartek temperatura maksymalna wyniesie od 28 do 31 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia obowiązują od godziny 11 w niedzielę do godziny 19 w czwartek.

Mapa ostrzeżeń meteorologicznych
| IMGW

Co oznacza ostrzeżenie?

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

TVN Meteo

Piekło. Najwyższy stopień ostrzeżeń przed upałami w Polsce

O bractwie flisackimMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Nurkowanie w wielkim akwarium nad WisłąTVN24
wideo 2/3