W niedzielę konwencja wyborcza Rafała Trzaskowskiego

Warszawa

Wystąpienie programowe kandydata na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz prezentacja spotu – to główne cele niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. W zjeździe wezmą też udział liderzy koalicji: Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka.

W niedzielę liderzy Koalicji Obywatelskiej wystąpią na zjeździe w Warszawie. - Wchodzimy w decydujący okres kampanii, więc zamysł konwencji jest prosty – wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego, zaprezentowanie jego propozycji programowych. To będzie bardzo dynamiczna kampania, która ma pokazać szerokie wsparcie dla naszego kandydata – powiedział lider stołecznych struktur PO Marcin Kierwiński.

Oprócz wystąpienia Trzaskowskiego, które ma być głównym punktem konwencji, planowana jest też prezentacja jego nowego spotu wyborczego. - To będzie bardzo ciekawa propozycja spotowa, troszkę inna niż do tej pory widzieliśmy. Takiego spotu jeszcze w tej kampanii nie było – zapowiedział Kierwiński.

Spodziewane jest ponadto wystąpienie gościa specjalnego konwencji, który ma wesprzeć kampanię Trzaskowskiego.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej regularne spotkania z wyborcami prowadzi od początku tego roku. W ramach kampanii wyborczej prezentował już program dotyczący komunikacji, sportu, zdrowia, edukacji, praw kobiet, wsparcia dla seniorów i niepełnosprawnych.

W środę na warszawskiej Starówce przedstawił pond 160-stronnicowy dokument programowy. W książce tej, w kilkunastu rozdziałach, opisano jego propozycje na temat m.in. lepszej komunikacji, bezpieczeństwa, edukacji, kultury, zdrowia, młodzieży, seniorów, sportu, czystego powietrza, zieleni, praw kobiet, miasta przyjaznego zwierzętom, rodzinom, miasta innowacji i dialogu.

Trzaskowski: wszystkie propozycje są policzoneTVN24
wideo 2/2

PAP/gp