W niedzielę komunikacją pojeździsz za darmo

Warszawa

ZTMEuropejski Dzień bez Samochodu coraz bliżej

W niedzielę każdy będzie mógł podróżować komunikację miejską za darmo. Na warszawiaków czekają także inne atrakcje np. zwiedzanie dwóch powstających stacji II linii metra i stacji technicznej-postojowej na Kabatach. Wszystko ma związek z Dniami Transportu Publicznego oraz Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

W niedzielę, zgodnie z uchwałą Rady Warszawy, korzystanie z komunikacji miejskiej oraz 12 parkingów "Parkuj i Jedź" będzie bezpłatne.

Bez biletu będzie można podróżować autobusami dziennymi i nocnymi (po obszarze pierwszej i drugiej strefy biletowej), tramwajami, metrem i pociągami SKM, WKD i Kolei Mazowieckich.

Zwiedzanie stacji II linii metra

W związku Dniami Transportu Publicznego w sobotę i niedzielę chętni będą mogli wybrać się na przejażdżkę nowoczesnymi oraz zabytkowymi pojazdami, zwiedzić dwie powstające stacje centralnego odcinka II linii metra, zobaczyć wyremontowany autobus Chausson i STP Kabaty.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską, aby zachęcić społeczeństwo do ekologicznych sposobów podróżowania: jazdy na rowerze, środkami komunikacji miejskiej i chodzenia.

W niedzielę zostaw samochód w domu
ZTM

Chausson - zobacz zabytkowy autobus:

Trwa modernizacja zabytkowego chaussona
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

su/b