W niedzielę eurowybory. Sprawdź, jak oddać ważny głos

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plMówi Anna Lubaczewska z PKW

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Anna Lubaczewska z Krajowej Komisji Wyborczej podpowiada za pośrednictwem tvnwarszawa.pl, o czym trzeba pamiętać przychodząc do lokalu wyborczego.

25 maja lokale wyborcze będą czynne od godziny 7 do 21. Przychodząc tam musimy mieć dokument ze zdjęciem - najlepiej dowód osobisty. - Na jego podstawie komisja stwierdzi tożsamość wyborcy i wyda kartę do głosowania – tłumaczy Anna Lubaczewska z PKW.

Sama karta do głosowania ma formę broszury. Są w niej listy poszczególnych komitetów wyborczych, a także numer listy i nazwa komitetu. Niżej mamy kolejno wymienionych z imienia i nazwiska kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

TAK WYGLĄDA KARTA DO GŁOSOWANIA:

Karta do głosowania
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

- Wyborca ma do dyspozycji jeden głos. Trzeba przemyśleć bardzo dokładnie, na jakiego kandydata chcemy oddać głos. Na każdej stronie karty do głosowania znajduje się informacja o sposobie głosowania. W kratce przy nazwisku danego kandydata trzeba postawić znak x, dwie przecinające się ze sobą linie w wyznaczonym okienku.

Instrukcje do głosowania będą znajdowały się w lokalach wyborczych.

13 okręgów

Wybory do europarlamentu odbędą się w niedzielę 25 maja. Polska podzielona jest na 13 okręgów wyborczych, z których w wyborach bezpośrednich wybierać będziemy europosłów. Warszawa z ośmioma powiatami woj. mazowieckiego to okręg nr 4.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYBORACH DO EUROPARLAMENTU W RAPORCIE TVN24.PL

Na wybory do PE pójdziemy 25 maja
Parlament Europejski

bf/ran