W niedzielę bomba w górę. Na starcie araby i folbluty

Warszawa

M.Blaszczak, torsluzewiec.plWyścig na Służewcu (zdjęcie archiwalne)

Już w niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie bomba na Służewcu pójdzie w górę. Planowanych jest osiem gonitw. Na miejsce będzie można dojechać specjalną linią autobusową.

Tor Służewiec zaprasza na pierwszy wyścigowy mityng sezonu 2016 17 kwietnia. Zanim jednak konie wystartują do pierwszego biegu nad torem zabrzmi głos Jaremy Stępowskiego w przeboju "Bomba w górę".

Memoriał "Króla torów"

W sześciu gonitwach rywalizować będą szybkie konie pełnej krwi angielskiej (folbluty), a w dwóch pozostałych konie czystej krwi arabskiej.

- Sezon rozpocznie się już tradycyjnie od gonitwy Dandolo - Handicap Otwarcia, w której o zwycięstwo walczyć zapewne będą Newerly, Szamet i Bowie. Główny wyścig pierwszego dnia, Memoriał Tomasza Dula, poświęcony jest pamięci najlepszego, obok Jerzego Jednaszewskiego i Mieczysława Mełnickiego dżokeja w historii Służewca, nazywanego "Królem toru", który zginął tragicznie w wypadku samochodowym 10 lat temu. W tej gonitwie zmierzy się siedem 3-letnich folblutów – informuje Sylwester Puczen, rzecznik prasowy Toru Służewiec.

Rozpoczęcie pierwszego wyścigu zaplanowano na godz. 14, a ostatniego na 17.30

Trybuna główna zamknięta

Niestety, z powodu remontu zamknięta jest trybuna główna. Wyścigi będzie można oglądać w dwóch strefach: na Trybunie II i jej okolicach (A) oraz w namiocie rozstawionym wewnątrz toru nieopodal celownika (B). Bilety na jednorazowe wejście w cenie 5 zł (B) i 15 zł (A).

Dzieci do 13 lat wchodzą za darmo. Przygotowano też specjalną strefę dla najmłodszych, gdzie dzieci będą mogły poskakać na mini-bungee czy pojeździć na kucykach. Na widzów czekać będą food trucki.

Linia autobusowa 300

Start sezonu będzie też obsługiwany przez specjalną linię autobusową - 300. 17 kwietnia będzie kursować kursować na trasie METRO WILANOWSKA – Puławska - al. Wyścigowa – TOR SŁUŻEWIEC.

Linia będzie kursować w dni, gdy będą odbywały się wyścigi. W tym roku na Służewcu zaplanowano 54 dni wyścigowe.

Kibice od zawsze

Niedawno premierę miał album "Skrawki" Dominika Śmiałowskiego o kibicach, którzy na torze są niemal od zawsze. Album pokazuje najstarszych kibiców, ludzi którzy, jak tłumaczy autor zdjęć żyją na styku dwóch epok. - Udało mi się uchwycić pewną gęstość powietrza, pewną atmosferę, którą oni tworzą - opowiada.

ran/b/ms

Album "Skrawki" Dominika Śmiałowskiego
TVN24