Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

W najbliższy piątek aż 13 stopni Celsjusza

Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody

Synoptycy mają dobre wiadomości - w najbliższych dwóch tygodniach na termometrach zobaczymy wiosenne wartości. Lekki mróz może jeszcze trzymać w nocy, ale w ciągu dnia będzie nawet 13 stopni Celsjusza

Od poniedziałku czeka nas systematyczny wzrost temperatury. Poniedziałek jeszcze z niewielkim mrozem, do -1 st. C. Najwyższa temperatura sięgnie natomiast 5 st. C.

Synoptycy zapowiadają, że z każdym dniem będzie nieznacznie się ocieplać. We wtorek termometry pokażą od 0 do 8 st. C.

Dłuższy luty, ciepły marzec

Ostatniego dnia lutego - 29 w przestępnym 2012 roku - będzie jeszcze bardziej wiosennie, bo w całym kraju temperatury przekroczą 0 st. C. W środę będzie od 4 do 10 st. C.

Pierwszy dzień marca zapowiada się ciepło, z temperaturą sięgającą 12 st. C. Najcieplej w ciągu najbliższych 16 dni będzie w piątek, 2 marca. Synoptycy przewidują, że zobaczymy wtedy na termometrach od 5 do 13 st. C.

Nieznacznie ochłodzi się w sobotę, ale temperatura maksymalna w najcieplejszym miejscu kraju do niedzieli nadal będzie przekraczać 10 st. C.

Dzień Kobiet najchłodniejszy

Następny tydzień przyniesie nieco większy spadek temperatury. 5 marca będzie już od 3 do 8 st. C. Potem zacznie się robić coraz chłodniej. Najzimniej w ciągu najbliższych 16 dni zapowiada się Dzień Kobiet. 8 marca na termometrach będzie od -1 do 4 st. C.

CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEO.PL