Najnowsze

W miejscu potrącenia dwóch 11-latek zamontują 16 spowalniaczy

Najnowsze

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plW tym miejscu powstaną progi

16 progów spowalniających ma poprawić bezpieczeństwo w rejonie ulicy Handlowej na Targówku. Na początku maja doszło tam do groźnego wypadku - kierowca dostawczaka potrącił dwie 11-latki, które przechodziły przez przejście dla pieszych.

Budowa metra na Targówku spowodowała zatrzymanie ruchu na trzech ulicach: Trockiej, Pratulińskiej i Ossowskiego. Cały ruch został skierowano na ul. Handlową. I właśnie w tym miejscu 11 maja kierowca dostawczego daewoo potrącił dwie 11-latki. Dziewczynki zostały poważnie ranne. Wtedy zainterweniowały władze dzielnicy, które chcą wyeliminować podobne zdarzenia w przyszłości.

Progi zwalniające przy Handlowej

- Wzmożona liczba pojazdów oraz niestosowanie się przez kierowców do znaków drogowych, spowodowały wzrost zagrożenia dla pieszych. W efekcie tego doszło do potrącenia przy szkole nr 114, przy ulicy Remiszewskiej 40 - mówi Rafał Lasota, rzecznik prasowy urzędu dzielnicy Targówek.

W piątek, 3 czerwca odbyło się spotkanie dotyczące zamontowania progów spowalniających w rejonie ul. Handlowej i Ossowskiego. W podstawówce nr 114 spotkali się przedstawiciele szkoły, dzielnicy, Zarządu Transportu Miejskiego i Astaldi (wykonawcy metra).

Pojawią się w ciągu dwóch tygodni

Uczestnicy spotkania uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie 16 progów spowalniających. Projekt przygotował inżynier ruchu.

W pierwszej kolejności spowalniacze zostaną zamontowane w okolicy szkoły przy Remiszewskiej a także m.in. przy ul. Szczepanika i Gościeradowskiej. Pojawią się również na buspasach. - Zgodnie z deklaracją firmy ASTALDI progi pojawią się na ulicy Handlowej w ciągu 14 dni. Zwrócimy się również z pismem do policji o objęcie terenu ścisłym nadzorem do czasu zamontowania spowalniaczy – powiedział Grzegorz Gadecki, zastępca burmistrza dzielnicy Targówek.

Kierowcy chcą odszkodowań. Za wysokie progi niszczą auta

Rembielińska po remoncie
Rembielińska po remoncieTVN24

kz/gp

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości