Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

W karetce znajomi, kierowca pijany

Warszawa

warszawa@tvn.pl21-latek został zatrzymany

Był ubrany w strój ratownika medycznego, jechał karetką. Jednak - jak podaje policja - w pojeździe nie znajdowali się pacjenci, a jego znajomi. Sam kierowca był pijany. Dzięki czujności taksówkarzy, trafił do policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło przed północą na ulicy Puławskiej. Niebezpieczna jazda kierowcy karetki zaniepokoiła taksówkarzy. - Mężczyźni podbiegli do strażników miejskich. Powiedzieli, że kierowca karetki porusza się w dziwny sposób, jeździ "od krawędzi do krawędzi". Funkcjonariusze pojechali za nim - opisuje Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

W karetce znajomi

Prowadzący karetkę początkowo nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Zatrzymał się dopiero w okolicach ulicy Płaskowickiej. - Z pojazdu wyszedł mężczyzna ubrany w strój ratownika medycznego. Powiedział, że jest ratownikiem medycznym. Jednak strażnicy wyczuli od niego alkohol. Zabezpieczyli kluczyki i wezwali policję - dodaje Robert Koniuszy. W karetce podróżowało jeszcze trzech mężczyzn, ale jak zaznacza przedstawiciel policji - nie byli to chorzy.

- Z kolei kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie - mówi Koniuszy. 21-latek trafił do policyjnej celi, kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grożą mu dwa lata więzienia.

"Konsekwencje dyscyplinarne"

Skontaktowaliśmy się z firmą, w której pracuje mężczyzna. Jej przedstawiciel powiedział nam, że firma zajmuje się przewożeniem pacjentów na dializy. - Samochody trzymamy w domach, ponieważ zazwyczaj wyjeżdżamy rano. Zatrzymany mężczyzna urządził sobie samowolkę. Sprawa zostanie zgłoszona do dyrektora i kierownika oddziału. Jestem przekonany, że mężczyzna poniesie konsekwencje dyscyplinarne - zapewnił przedstawiciel firmy.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o mężczyźnie, który po pijanemu ukradł karetkę i spowodował wypadek:

kz/gp

Karetka na bokuPrzemysław B. / Kontakt 24
wideo 2/4