W dwa miesiące okradł 23 auta

Warszawa

kspZatrzymany mężczyzna

Wybijał szyby w samochodach i kradł z nich nawigacje, kamerki oraz cenne rzeczy pozostawione we wnętrzu. 44-letni Paweł O. przez prawie dwa miesiące z 23 pojazdów ukradł przedmioty o łącznej wartości około 21 tysięcy złotych.

Mężczyzna działał na terenie Targówka. Jego łupem padały przedmioty pozostawione w samochodach zaparkowanych na osiedlowych parkingach. 44-latek działał w nocy. Aby dostać się do wnętrza pojazdów, wybijał szyby. Jego łupem padały głównie wideorejestratory oraz nawigacje.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Targówka, którzy wspierani byli przez policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego, ruchu drogowego oraz stołecznego stanowiska kierowania Komendy Stołecznej Policji. Dzięki ich wspólnej pracy, zeznaniom właścicieli aut, a także nagraniom z monitoringu, udało się ustalić metody działania sprawcy.

To sprawiło, że policjanci szybko namierzyli podejrzanego. Okazał się nim Paweł O. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. 44-latek przyznał się do winy. Jak ustalili funkcjonariusze, był też poszukiwany trzema listami gończymi, w celu odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe i kradzieże.

Mężczyzna trafił do zakładu karnego. Za włamania do samochodów grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz też: "Kradzież 10 metrów od komisariatu. Złodziej bezczelnie uciekł obsłudze"

Nagranie ze sklepu
Właściciel sklepu

md